پنل ارسال خبر
نسخه چاپی

جهان سلجوقی

 

جهان سلجوقی فرزند رحم خدا، از عشایر شهرستان فارسان چهارمحال بختیاری است که ییلاق را در چشمه قلعه فارسان و قشلاق را در اندیکا در خوزستان سپری می کند. وی دارای سه فرزند، عضو فعال بسیج و خواهر شهید است.

 

وی از پایۀ اول تا چهارم ابتدایی را در مدرسه و از پایۀ پنجم تا نهم را در نهضت سوادآموزی ادامه تحصیل داده است. عضو صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری شهرستان فارسان است و با دریافت تسهیلات از این صندوق در زمینۀ صنایع دستی و مشاغل خانگی فعالیت می کند.

 

وی در زمینه تولید فرآورده­ های لبنی، تولید انواع صنایع دستی و قالی و تابلو فرش و پوشاک محلی، سرمه­ دوزی، فیروزه­ کوبی، شیردنگ و چوقابافی و همچنین پخت نان و فتیر فعالیت می کند و تولیدات خود را در بازارهای محلی در اصفهان و فارسان به فروش می ­رساند.

 

جهان سلجوقی همچنین بر روی زمین کشاورزی به کشت حبوبات از جمله نخود، لوبیا و عدس می پردازد و در فصل بهار گیاهان دارویی از جمله تره­ کوهی، کرفس، بومادران را به جمع­ آوری می کند و به فروش می رساند.

 

وی همکاری خوب و نزدیکی با جهاد کشاورزی و امور عشایر شهرستان فارسان دارد و به عنوان مربی صنایع دستی به هنرجویان آموزش  می دهد.