پنل ارسال خبر
نسخه چاپی

  مریم رجبی

 

 

مریم رجبی فرزند کربلایی دهنز، در پنجم آذر ماه 1359 در شهرستان خلخال متولد شده است. خیاطی را در سال 1381 آغاز کرد و کم کم به دامداری پرداخت و اکنون دارای 100 رأس دام است.

 

وی در سال 1386 در دوره سوم انتخابات شورای اسلامی خلخال شرکت کرد و با اکثریت آرا به عنوان اولین زن شورای اسلامی این شهرستان انتخاب شد.

 

مریم رجبی در سال 1393 به عنوان تولید کننده برتر استان اردبیل انتخاب شد و در سال 1396 در اولین جشنواره قابلیت ها و توانمندی های عشایر شهرستان خلخال برگزیده شده و لوح تقدیر دریافت کرد. در سال 1398 نیز در اولین جشنواره توانمندی های عشایر استان اردبیل لوح تقدیر دریافت کرد و در همان سال اولین خانه بومگردی عشایری را در شهرستان خلخال راه اندازی کرد.

 

از فعالیت های دیگر این زن فعال عشایری می توان به زنبورداری، باغداری، تولید صنایع دستی و  فرآورده های لبنی و همچنین جمع آوری گیاهان دارویی اشاره کرد.

 

مریم رجبی در سال 1400 با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس شورای اسلامی گلستان علیا انتخاب شد و هم اکنون به عنوان مدیرعامل صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری اکراد در خلخال فعالیت می کند و مسؤولیت امور خیرین و خواهران امدادیار مرکز نیکوکاری اکراد این شهرستان  را نیز برعهده دارد.