نسخه چاپی


نماینده مردم فیروزآباد تاکید کرد:

جایگاه عشایر در مجلس شورای اسلامی باید حفظ شود

نماینده مردم فیروزآباد، قیر و کارزین و فراشبند در مجلس با بیان اینکه عشایر حافظان امنیت و مرزداران غیور ایران اسلامی هستند، افزود: جایگاه عشایر در مجلس باید حفظ شود تا عشایر به حق و حقوق خود برسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، محمدمهدی فروردین در شورای عشایری شهرستان فیروزآباد اظهار داشت: عشایر فارس 12.5 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و ۵۰ هزار تن لبنیات و ۴۴درصد از صنایع دستی کشور را تولید می کنند.

وی گفت: عشایر فارس نمونه عینی از اقتصاد مقاومتی هستند که در زمینه های مختلف کشاورزی، صنایع دستی، دامپروری و گردشگری حضور چشم گیری داشته و در مناطق مختلف استان به تولید گوشت قرمز مشغول هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر نیز در این نشست گفت: یکی از سیاست های سازمان امور عشایر سیاستگذاری در مورد چگونگی زندگی عشایر در مناطق مختلف کشور می باشد.

بهرام میراخورلی بیان داشت: ارائه و تعیین خط مشی و تصمیم گیری در مورد طرح های زیربنایی و عمرانی و بهداشتی مدنظر سیاست های شوراهای عشایری است که خوشبختانه در استان فارس به این موضوع ها توجه ویژه ای شده و امیدواریم عشایر در تمام نقاط مختلف فارس از خدمات خوبی بهره مند شوند.

وی افزود: در استان فارس در زمینه گردشگری و توریستی و صندوق های اعتبارات خرد زنان عشایری اقدامات خوبی صورت گرفته که این باعث رونق اقتصادی در خانوارها و کشور می شود.


کاهش آبرسانی سیار از برنامه های محوری سازمان امور عشایر

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر همچنین در مراسم افتتاح و بهره برداری از پروژه تامین آب شرب سایت اسکان "بست میل مبارک آباد" شهرستان قیر و کارزین گفت: تامین آب و زیر ساخت ها در کانون ها از ضروریات است و باید به جد پیگیری شود.

میرآخورلی با تاکید بر اینکه دستگاه های خدمات رسان از جمله اداره برق نسبت به تامین برق سایت اسکان بست میل مبارک آباد اقدام نماید تا  زمینه شکل گیری و اسکان عشایر در این کانون توسعه فراهم گردد.

وی با بیان اینکه تامین خدمات زیربنایی در مناطق عشایری به ویژه آب شرب پایدار و کاهش حجم آبرسانی سیار از برنامه های محوری سازمان امور عشایر می باشد، افزود: اهمیت دادن به این موضوع سبب ارتقاء شاخص های توسعه ای، تنوع اشتغال، بهبود معیشت و رونق تولید در مناطق عشایری می شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩ - ٠٩:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: