نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد:

افزایش ۴۵ هزارتنی تولید گوشت توسط عشایر از سال 93 تا 98

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه برای اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری۱۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت:با اجرای این طرح از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸، حدود ۴۵ هزارتن به تولید گوشت کشور افزوده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، همزمان با هفته دولت، کرمعلی قندالی درگفتگو با مرکز صدا و سیمای لرستان در الیگودرز، اظهار داشت: برای اجرای طرح گسترده زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری ۱۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و امسال نیز 500 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص می یابد تا این طرح را بصورت گسترده تر اجرا کنیم.

وی افزود: با اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸، حدود ۴۵ هزارتن به تولید گوشت قرمز کشور توسط عشایر افزوده شده است و از 150 هزارتن به 195 هزارتن رسیده ایم.

قندالی ادامه داد: با اجرای این طرح علاوه برافزایش بهره وری و ارتقای درآمد عشایر، در خروج دام قابل پروار قبل از ورود به مراتع  نیز موثر بوده است و به تعادل زیست محیطی هم توجه شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران یادآور شد: منابع این طرح از محل بند ب ماده 52  قانون الحاق 2  بعنوان تسهیلات سرمایه در گردش با سود 10 درصد تامین می شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٥ شهريور ١٣٩٩ - ١٢:١٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: