نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان:

عشایر سیستان و بلوچستان با کوچ نکردن کرونا را شکست می دهند

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان از تعویق کوچ بهاره عشایر سیستان و بلوچستان برای از بین بردن بیماری کرونا خبر داد و گفت: عشایر سیستان و بلوچستان با کوچ نکردن کرونا را شکست می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سیستان و بلوچستان، حمید طوقی اظهار داشت: با هدف حفظ سلامتی عشایر و جلوگیری از زنجیره انتشار ویروس کرونا عشایر سیستان و بلوچستان کوچ بهاره خود را تا اطلاع ثانوی و فراهم شدن شرایط مطلوب به تأخیر بیندازند.

وی یادآور شد: در صورت عدم رعایت موضوع امور عشایر خدمات به عشایر کوچرو در مسیر کوچ ارائه نمی شود.

طوقی افزود: با توجه به بارندگی های صورت گرفته طی سال جاری مراتع قشلاقی عشایر نسبت به گذشته بهبود یافته و می تواند علوفه مورد نیاز دام عشایر را تأمین نماید.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: عشایر استان همه ساله با شروع فصل بهار کوچ خود را آغاز می کنند که در سیستان کوچ بلند و برون استانی و داخل استانی و عشایر بلوچستان کوچ های کوتاه و مناطق عرفی محدوده شهرستان خود و یا شهرستانهای همجوار دارند.

وی با تاکید بر اینکه کلیه ادارات و شرکت های تعاونی عشایری  موظف به ارائه خدمات و تأمین مایحتاج اولیه و تأمین خوراک دام عشایر می باشند، گفت:با همکاری صورت گرفته با دستگاه های ذیربط مواد ضد عفونی و ماسک در مناطق عشایری توزیع می گردد و آموزشهای لازم برای پیشگیری از بیماری کرونا به خانوار های عشایری استان داده می شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٨ - ١١:٤٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: