نسخه چاپی


مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر ایران:

گردشگری عشایر باید مبتنی بر اصول توسعه پایدار باشد

مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر گفت: با توجه به تاکیدات ریاست محترم سازمان امور عشایر ایران مبنی بر انجام طرحها و پروژه های گردشگری در عمق مناطق عشایری، باید الگو و مدل گردشگری عشایری جامعه محور و مبتنی بر اصول توسعه پایدار باشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی مدیریت امور عشایر استان بوشهر، مهدی میزبان در گردهمایی و دوره آموزشی "برنامه ریزی گردشگری پایدار و جامعه محور در مناطق عشایری" در بوشهر با بیان این مطالب اظهار داشت: در برنامه های هفت گانه اقتصاد مقاومتی و تنوع بخشی به  تولید و درآمد و معیشت عشایر، گردشگری از جایگاه خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه جامعه عشایری در کنار دو جامعه شهری و روستایی شکل سوم الگوی زیست و معیشت در کشور را تشکیل می دهند، افزود: عشایر علاوه بر نقش های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و به ویژه اقتصادی از جایگاه اثر گذاری برخوردار است و به عنوان یکی از مولدترین اقشار جامعه محسوب می شود.

مدیرکل دفتر مطلبعات سازمان امور عشایر اظهار داشت: امروزه عشایر با استفاده از اصول و یافته های علمی در صدد افزایش بهره وری فعالیت های خود هستند و هر کجا که مستقر می شوند با عرضه تولیدات و برخی مواد اولیه صنایع و کار حرف محلی، موجب رونق فعالیت های اقتصادی در زمینه های مختلف می شوند.

میزبان افزود: مسئولین باید به ساختارهای جامعه عشایری مسلط و نسبت به آن شناخت علمی داشته باشند تا بتوانند در پیشرفت و ساماندهی عشایر و برنامه ریزی متناسب با شرایط منطقه ای و زندگی آنان اثر گذار باشند. 

 گفتنی است، گردهمایی و دوره آموزشی "برنامه ریزی گردشگری پایدار و جامعه محور در مناطق عشایری"  در روزهای 23 و 24 دی ماه با حضور مدیر امور عشایر استان بوشهر و مسئولین مطالعات امور عشایر سراسر کشور در محل سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی رفاهی شهدای خلیج فارس استان بوشهر برگزار شد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨ - ١٤:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: