نسخه چاپی


کلنگ ساخت مجتمع آبرسانی عشایری در ابرکوه زده شد

کلنگ ساخت مجتمع آبرسانی مناطق عشایری دهستان فراغه ابرکوه با 5 میلیارد ریال بودجه اولیه از محل اعتبارات ملی با حضور فرماندار، بخشدار و جمعی از مسوولان جهاد کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس اداره امور عشایر استان یزد در حاشیه مراسم کلنگ زنی ساخت این پروژه به خبرنگار ایرنا گفت: این مجتمع با حجم ۱۲۰ مترمکعب برای تامین آب شرب عشایر دهستان فراغه و روستای ده عرب از توابع بخش مرکزی ساخته می شود.

حسن زارع افزود: در این ارتباط یک حلقه چاه با برداشت ۲۵ مترمکعب آب در شبانه روز با صرف یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال حفر شد و برای تکمیل آن ۲۰ میلیارد ریال بودجه از محل اعتبارات ملی هزینه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: عملیات ساخت مجتمع آب شرب عشایر روستای هارونی بخش بهمن ابرکوه نیز به اتمام رسید.

زارع ادامه داد: برای این مجتمع 8 میلیارد ریال هزینه شد که برای تامین آب شرب آماده واگذاری به عشایر منطقه است.

رئیس اداره امور عشایر استان یزد در بخش دیگری اط سخنانش اظهار داشت: در سالجاری ۲۸ میلیارد ریال تسهیلات برای عشایر استان اختصاص یافته که ۲۰ میلیارد ریال آن از محل صندوق توسعه ملی و 8 میلیارد ریال هم از محل تسهیلات کم بهره بوده است.

وی افزود: تاکنون به ۲۰ نفر از عشایر استان از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی به میزان چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده و مابقی هم برای دریافت وام به بانک معرفی شده اند، همچنین از محل تسهیلات کم بهره نیز تاکنون یک میلیارد ریال به افراد متقاضی پرداخت شده و مابقی در دستور کار قرار دارد.

زارع میزان تولیدات سالانه عشایر استان را چهار هزار و ۳۸۰ تن انواع فرآورده دامی و لبنی عنوان کرد و یادآور شد: تعداد عشایر استان یزد ۱۰ هزار نفر در قالب سه هزار خانوار است که از این تعداد یکهزار ۸۰۰ خانوار در خاتم و مابقی در ابرکوه زندگی می‌کنند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٣ دی ١٣٩٨ - ١٦:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: