پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون سازمان امور عشایر ایران:

عشایری که بین دو استان کوچ می کنند باید تنها عضو یک تعاونی باشند

معاون سازمان امور عشایر ایران گفت: باید عشایر برون کوچ که بین دو استان ییلاق و قشلاق می کنند، تنها عضو یک تعاونی عشایری باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست بررسی آمار عشایر برون کوچ استان های اصفهان و فارس باحضور  رئیس سازمان امور عشایر ایران، معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان، مدیرکل دفتر مطالعات و مدیران کل امور عشایر استان های فارس و اصفهان در سالن کوچ برگزار شد.

 معاون توسعه و امور زیربنائی سازمان امور عشایر ایران در این نشست گفت: آمار عشایر برون کوچ که بین دو استان ییلاق و قشلاق می کنند باید با همکاری امور عشایر و تعاونی های عشایری این استان ها نهایی شود تا نام آنان توسط مرکز آمار ایران به عنوان عشایر در سامانه مربوطه ثبت شود.

مهدی میزبان افزود: ۴۰درصد جمعیت عشایر کشور در استان های فارس، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان حضور دارند و پالایش و شفاف سازی آمار عشایر این چهار استان حائز اهمیت است.

وی ابراز داشت: رویکرد سازمان امور عشایر برای ثبت عشایر واقعی در سامانه سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کوچنده کشور، عضویت آنان در تعاونی ها و داشتن دفترچه عشایری معتبر است و در این زمینه باید دقت شود تا عشایری که بین دو استان ییلاق و قشلاق می کنند، تنها عضو یک تعاونی عشایری باشند.

میزبان با اشاره به طراحی سامانه ثبت خدمات به عشایر کشور، گفت: خدماتی که به جامعه عشایری داده می شود در این سامانه ثبت و در لحظه قابل مشاهده است که چه خدماتی در چه زمانی به خانوارهای عشایری داده شده است.

 مدیران کل امور عشایر استان های فارس و اصفهان نیز گزارشی از همکاری های مشترک برای ثبت آمار عشایری که بین دو استان ییلاق و قشلاق می کنند و مشکلات موجود در این زمینه ارائه دادند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٨ تير ١٤٠٣ - ٢٣:١٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: