پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


عشایر ایرانشهر ۳۰۰۰نفر شتر پرورش می دهند

رونق پرورش شتر در مناطق عشایری سیستان و بلوچستان

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: عشایر استان سالیانه ۴۰۰تن گوشت شتر و ۷۰۰تن شیر شتر تولید و به بازار عرضه می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، شیرزاد کمالی در بازدید از "دشت کاسکین" ایرانشهر اظهار کرد: عشایر استان با داشتن جمعیت بالای شتر جایگاه مهمی در نگهداری و پرورش شتر در مناطق عشایری کشور دارند.

وی با اشاره به اینکه عشایر ایرانشهر ۳۰۰۰نفر شتر پرورش می دهند، افزود: وجود مراتع مستعد پرورش شتر ازجمله در دشت سمسور و کاسکین شهرستان ایرانشهر باعث شده عشایر منطقه به پرورش شتر رغبت داشته باشند.

کمالی ادامه داد: با توجه به وجود منابع آب زیر زمینی در مراتع ذکر شده و با هدف بهره برداری بهینه برای تسهیل در تعلیف دام سنگین به ویژه شتر، مقرر شده تامین آب دام عشایر در منطقه اجرا شود.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تاکید سازمان امور عشایر مبنی بر تشکیل میز شتر برای حمایت از پرورش شتر در مناطق عشایری استان به منظور افزایش درآمدخانوار‌های عشایری، مقرر شد در مرحله اول، حفر دو حلقه چاه مالداری، انتقال آب از طریق لوله گذاری، احداث منبع ذخیره آب و همچنین تامین برق مورد نیاز عشایر، تا پایان امسال در منطقه "دشت کاسکین" اجرا شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ تير ١٤٠٣ - ١٣:٣١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: