پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خبر داد:

اجرای سه پروژه بزرگ تامین آب پایدار برای عشایر خراسان جنوبی

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از اختصاص 30میلیارد تومان برای اجرای سه پروژه بزرگ تامین آب پایدار در مناطق عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، محمدابراهیم ابراهیمی با بیان این مطلب اظهار کرد: این سه پروژه شامل اجرای فاز اول تامین آب محلات عشایری "چاه رویی" شهرستان نهبندان، اجرای فاز دوم تامین آب منطقه "چاه مسافر" و محلات عشایری "چاه پیاب" شهرستان طبس و اجرای فاز چهارم طرح آبرسانی به محلات عشایری "چاه زرد" و "خواجه منجیکوه" در شهرستان نهبندان است.

ابراهیمی هدف از اجرای این پروژه‌ها را تامین آب پایدار، تثبیت و ایجاد اشتغال، افزایش درآمد خانوارهای عشایری استان و ماندگاری جمعیت عنوان کرد و افزود: با تکمیل این پروژه ها ۳۰محله عشایری با ۵۵۸خانوار جمعیت از آب بهداشتی و پایدار بهره مند می‌شوند.

 

تولید 5300تن فرآورده دامی توسط عشایر خراسان جنوبی

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی همچنین از تولید 5300 تن فرآورده دامی توسط عشایر استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: تولیدات عشایر استان در این مدت 1000تن گوشت قرمز، 3900تن شیر و ۴۰۰تن پشم و کرک است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه عشایر خراسان جنوبی سال گذشته ۱۲هزار و ۶۴۸تن تولید داشتند، افزود: خراسان جنوبی ۱۷هزار و ۲۸۷خانوار عشایری دارد که در ۵۰۰محله زندگی می‌کنند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ تير ١٤٠٣ - ١٢:٤٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: