پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


پیش‌بینی افزایش ۲۵درصدی تولیدات دامی عشایر کرمانشاه

مدیرکل امور عشایر کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می کنیم امسال ۲۰تا ۲۵درصد تولیدات دامی عشایر استان افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر کرمانشاه، علی‌جعفر رضایی اظهار داشت: عشایر استان کرمانشاه در سال گذشته۱۲هزار و ۵۰۰تن گوشت قرمز و یک‌هزار و ۷۰۰تن پشم، کرک و مو تولید کردند و پیش‌بینی می کنیم در سال جدید ۲۰تا ۲۵درصد بر تولیدات دامی آنان افزوده شود که یک دستاورد خوب برای اقتصاد استان است. 

وی افزود: مقام معظم رهبری شعار امسال را جهش تولید با مشارکت مردم عنوان کردند که با آمارهای افزایشی تولیدات دام عشایر در سال جاری گام مؤثری در راستای حرکت به سوی این مهم برداشته خواهد شد.

رضائی ادامه داد: سازمان امور عشایر ایران امسال در راستای طرح تولید قراردادی گوشت قرمز، با در اختیار گذاشتن نهاده مدت‌دار و اعطای وام، کمک شایانی به عشایر کرده است که امیدوار هستیم این حمایت ها تداوم داشته باشد.

وی اضافه کرد: برنامه‌های حمایتی در کنار بارش‌های مناسب موجب شده تا عشایر نسبت به سال های گذشته از لحاظ تعلیف سنتی و تأمین نهاده‌ دامی موقعیت بهتری داشته باشند به طوری که موجب دسترسی آسان تر به نهاده‌های تولید و جلوگیری از قاچاق دام به کشورهای همسایه شده است.

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه یادآور شد: عشایر استان کرمانشاه در مجموع یک میلیون و ۵۰۰هزار رأس دام سبک در اختیار دارند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ تير ١٤٠٣ - ١٠:٣٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: