پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


تمدید شد

31 تیر آخرین مهلت شرکت در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

مهلت شرکت در دهمین دوره "جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب" تا 31 تیر ماه تمدید شد.

به گزاراش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها،  اداره کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دهمین دوره "جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب" را با همکاری و مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مربوطه و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها برگزار می کند.

متقاضیان روستایی شرکت در این جشنواره، باید فرم‌ها و برنامه‌های پیشنهادی خود را به مهر و امضای دهیار، رئیس شورای اسلامی روستا و مسئول کتابخانه مساجد و عمومی یا متولی طرح‌های کتابخوانی برسانند.

 متقاضیان عشایری شرکت در این جشنواره نیز باید فعالیت‌ها، مستندات (فیلم، عکس، گزارش، تقدیرنامه فعالیت‌های شاخص و ابتکاری) و فرم‌ها و برنامه‌های پیشنهادی خود را به امضای دهیار برسانند.

همچنین در همه برنامه‌ها اعم از اجرا شده یا پیش‌بینی‌شده، باید اهداف، شیوه اجرا، نهادهای مشارکت‌کننده و نحوه تأمین بودجه آن مشخص و اعلام شود.

در ارزیابی برنامه‌های پیشنهادی، 70درصد امتیاز براساس فعالیت‌های صورت گرفته در روستاها و مناطق عشایری در بازه زمانی اول بهمن ماه 1402 تا سوم خرداد  1403 داده می‌شود و 30درصد امتیاز نیز براساس ایده‌ها و طرح‌هایی است که در آینده با حمایت‌های مردمی و دولتی اجرا خواهد شد.

متقاضیان شرکت در جشنواره رویدادهای کتابخوانی (مسئولین طرح های کتابخوانی در روستاها) می بایست با همراهی کارشناسان استانی، نسبت به بارگذاری اطلاعات شامل؛ طرح‌ها و فعالیت‌های کتابخوانی طی دو مرحله اقدام کنند.

 مرحله اول به این گونه است که متقاضیان با ورود به سامانه ترویج کتابخوانی به آدرس https://tarvijeketab.ir بر روی آیکن روستاها و عشایر دوستدار کتاب، روی گزینه ثبت نام و ارسال اثر، کلیک کرده و نسبت به ایجاد حساب کاربری و بارگذاری اطلاعات شخصی و اولیه اقدام و رمز عبور را از طریق پیامک دریافت می‌کنند.

مرحله دوم بدین گونه است که با ورود مجدد به سامانه ترویج کتابخوانی، متقاضی باید کد کاربری و رمز عبور را وارد کرده و از شاخه خدمات، فرم جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» را تکمیل و اطلاعات لازم را بارگذاری و ذخیره کند.

علاقه‌مندان شرکت در جشنواره می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه الکترونیکی مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی به نشانی majame.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٢ تير ١٤٠٣ - ٢٠:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: