پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

بازرسی و ارزیابی عملکرد در دستگاه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: بازرسی و ارزیابی عملکرد در دستگاه های اداری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مدیران باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست هم اندیشی بازرسین ماده 91 و 92 قانون مدیریت خدمات کشوری باحضور رئیس سازمان امور عشایر ایران، مدیران و جمعی از بازرسین ماده 91 و 92 استان ها در سالن کوچ برگزار شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست در سخنانی اظهار داشت: بازرسی و ارزیابی عملکرد در دستگاه های اداری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مدیران باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

شایان نادری ادامه داد: در بازرسین ماده 91 و 92، قوانین و مقررات مدون و منسجمی وجود دارد که بازرسین استانی امور عشایر باید برای اجرای هرچه بهتر این قوانین تلاش کنند.

نگهدار اسکندری مشاور رئیس سازمان امور عشایر ایران نیز در این نشست گفت: بازرسین وظیفه دارند تا هرگونه انحراف، تخلف، اختلاس، رشوه و سوء استفاده از مقام اداری را با هماهنگی با بازرسی سازمان پیگیری و گزارش کنند.

وی افزود: گزارش بازرسین ماده 91 چنانچه به تایید مدیر مربوطه و بازرسی سازمان برسد، رئیس دستگاه اجرایی می تواند مطابق بند "ج" و "د" ماده 9 قانون رسیدگی به تخلفات اداری، بدون ارجاع به هیأت تخلفات، رای صادر کرده و رای را اعمال کند.

سرپرست ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان امور عشایر ایران نیز آشنایی بازرسین با وظایف واحدهای تخصصی، قوانین و بخشنامه ها و نحوه توزیع خدمات میان عشایر را ضروری دانست و گفت: بازرسین با تسلط به قوانین و مقررات و اشراف به سازوکارهای آن، به عملکرد واحدهای تخصصی نظارت خواهند کرد.

رضا بیات با اشاره به اینکه برقراری عدالت سازمانی در گرو نظارت بازرسین ماده 91 و 92 قانون مدیریت خدمات کشوری است. افزود: برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با قوانین بازرسی از اولویت های سازمان امور عشایر است و برگزاری دوره هایی در این زمینه برای سال جاری پیش بینی شده است.

در این نشست بازرسان ماده 91 و 92 قانون مدیریت خدمات کشوری سازمان امور عشایر ایران منصوب شدند و سوگند یاد کردند تا در اجرای وظایف با رعایت کامل اصل بی طرفی، صداقت، امانتداری و بدون هیچ ملاحظه ای وظایف خود را انجام دهند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢١ خرداد ١٤٠٣ - ١٣:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: