پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


دو دستگاه گریدر برای راه سازی به ناوگان امور عشایر خراسان جنوبی افزوده می‌شود

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از خریداری دو دستگاه گریدر از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده برای امور عشایر این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، سیدابراهیم ابراهیمی در شورای عشایری شهرستان درمیان که در محله عشایری "چاه شیرین" با حضور فرماندار، مسئولان دستگاه اجرایی شهرستان و جمعی از عشایر برگزار شد، اظهار کرد: دو دستگاه گریدر از محل سهم عشایر از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده برای امور عشایر خراسان جنوبی خریدار و به زودی به ناوگان پشتیبانی امور عشایر استان اضافه می شوند.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم و رئیس جمهور شهید به حوزه عشایر، افزود: با خرید این دو دستگاه گریدر، مجموع گریدرهای امور عشایر استان به 5 دستگاه می رسد که موجب جهش بزرگ در خدمات رسانی و مرمت و تسطیح ایلراه های عشایری استان می‌شود.

ابراهیمی ادامه داد: تمام این اقدامات از ابتدای دولت سیزدهم صورت پذیرفته و پیش از آن ایلراه های عشایری در استان تنها با یک دستگاه گریدر تسطیح و مرمت می شد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی یادآور شد: در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری دو دستگاه گریدر از محل اعتبارات مالیات ارزش افزوده توسط امور عشایر خراسان جنوبی خریداری و درحال حاضر درحال مرمت و تیغ زنی ایلراه های عشایری استان می باشند.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری تعداد ۹دستگاه ماشین‌آلات سنگین شامل لودر، گریدر، بیل مکانیکی زنجیری و تانکرهای آبرسان برای امور عشایر استان  خریداری شده که چهار دستگاه گریدر است که با اعتبار ۲۰۰میلیارد ریال خریداری شده است و با تامین این دستگاه‌ها مجموع گریدرهای امور عشایر استان به پنج دستگاه افزایش یافته است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: دودستگاه لودر با اعتبار ۱۰۰میلیارد ریال برای خدمت‌رسانی بهتر به عشایر استان خریداری شده که تا چندماه آینده برای تسطیح و بازگشایی راه‌های عشایر وارد استان می‌شوند و یک دستگاه بیل مکانیکی زنجیری نیز با اعتبار ۷۰میلیارد ریال خریداری و در حال انتقال به استان است و دودستگاه تانکر آبرسان نیز از محل اعتبارات ملی برای امور عشایر خراسان جنوبی تامین شده‌ است.

در شورای عشایر درمیان، عشایر شهرستان مشکلات و دغدغه‌های خود در حوزه های مختلف از جمله تامین آب، پرداخت تسهیلات، تامین برق، تامین سوخت فسیلی، و مرمت و تسطیح ایلراه ها  را مطرح و خواستار رسیدگی فوری به این مشکلات شدند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢١ خرداد ١٤٠٣ - ٠٧:٣٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: