پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


آغوش دشت لار به سوی عشایر باز شد

مراتع دشت لار از 17خرداد آماده حضور عشایر تهران است

آغوش دشت لار به سوی عشایر تهران باز شد و براساس تقویم کوچ، عشایر استان از 17خردادماه مجاز به ورود به مراتع این منطقه ییلاقی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مشاور رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به بازدید از مناطق ییلاقی دشت دلار و وضعیت مناسب مراتع در این منطقه، گفت: با توجه به آماده بودن مراتع دشت لار برای تعلیف دام و با هماهنگی با منابع طبیعی استان تهران، تاریخ ورود عشایر به مراتع دشت لار از 20خرداد به 17خرداد تغییر داده شد.

نگهدار اسکندری افزود: این تصمیم در روز 15خرداد در بازدید و بررسی مراتع دشت لار همراه با رضا بیانی مدیرکل منابع‌طبیعی استان تهران و سرهنگ علی ملکی آهنگران فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور گرفته شد.

وی ابراز داشت: پیش از این، جمعی از عشایر درخواست حضور در مراتع دشت لار از 17 خردادماه را داشتند که پس از بررسی های‌ میدانی و خوب بودن وضعیت مراتع در این منطقه، مقرر شد اجازه داده شود عشایر از 17خردادماه وارد مراتع دشت لار شوند.

پیش از این از سوی دستگاه های ذیربط اعلام شده بود عشایر تهران از 20 خردادماه مجاز به ورود به مراتع ییلاقی دشت لار هستند.

مدیر امور عشایر استان تهران نیز در این خصوص گفت: طبق تقویم کوچ، عشایر باید ۱۰۰روز یعنی تا اواخر شهریورماه در مناطق ییلاقی دشت لار مستقر شوند و بعد از آن به قشلاقات خود بازگردند.

فرشید ذبیحی ادامه داد: برای حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست و ورود غیرمجاز گردشگران به ییلاقات دشت لار، از عشایر خواسته شده براساس تاریخ اعلام شده در دشت لار حضور پیدا کنند.

وی ابراز کرد: سامانه‌های برق خورشیدی، حمام و سرویس‌های بهداشتی در محل استقرار عشایر نصب و راه اندازی می‌شود و برای توزیع سیلندر گاز و آرد نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٦ خرداد ١٤٠٣ - ١٠:٥٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: