پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خوزستان اعلام کرد:

پرداخت 400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا به عشایر خوزستان در دولت سیزدهم

مدیرکل امور عشایر خوزستان گفت: در دولت سیزدهم 400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به عشایر خوزستان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، سیداسکندر موسوی‌زاده با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در حوزه عشایر خوزستان، بیان کرد: 400میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی، زنجیره تولید گوشت قرمز، تولید صنایع دستی، تولید گیاهان داروئی، بومگردی، زنبورداری، زراعت، باغداری و فراوری لبنیات طی سه سال گذشته به عشایر خوزستان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: 2683نفر از عشایر استان به صورت مستقیم و ۷۰۰نفر نیز به صورت غیر مستقیم از این تسهیلات بهره مند شده اند.

مدیرکل امور عشایر خوزستان گفت: 3850کیلومتر راه در مناطق عشایری خوزستان در دوره سه ساله دولت سیزدهم مرمت و نگهداری شده است.

موسوی‌زاده در خصوص تامین آب شرب عشایر خوزستان نیز گفت: ۸۳کیلومتر خط انتقال برای تامین آب شرب عشایر خوزستان طی سه سال گذشته انجام شده است.

وی گفت: احداث و تکمیل ۸۸کیلومتر راه عشایری، آبرسانی سیار به 9100خانوار عشایری، حفاری پنج حلقه چاه و آسفالت ۲۰کیلومتر راه از دیگر اقدامات دولت سیزدهم برای عشایر خوزستان بوده است.

مدیرکل امور عشایر خوزستان با بیان اینکه ۵۴۰مورد قرارداد در حوزه آب و راه در حوزه عشایری خوزستان در دولت سیزدهم امضا شده است، اظهار کرد: احداث ۹۰۰ مترمکعب مخزن بتنی ذخیره آب و تهیه و توزیع 1500مخزن فایبرگلاس آب بین عشایر از جمله اقدامات دولت سیزدهم برای عشایر خوزستان بوده است.

موسوی زاده احداث جاده پل کول را از جمله اقدامات مهم دولت سیزدهم در حوزه عشایر خوزستان عنوان کرد و گفت: احداث این پل از دولت دوازدهم آغاز شد و در سال‌های اخیر شدت گرفت و احداث این پل ۱۰۰متری در حال حاضر ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار می‌رود تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: احداث پل ۱۲۰متری دره شبرون شهرستان اندیکا به عنوان یکی از مهمترین مطالبات عشایر در دهه اخیر و بزرگترین ایلراه محسوب می‌شود که بیش از دوهزار خانوار عشایری از آن تردد می‌کند و درحال حاضر با ۷۰درصد پیشرفت در حال ساخت است و امیدواریم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٢ خرداد ١٤٠٣ - ١٤:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: