پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری:

احتمال آتش‌سوزی‌‌های گسترده در مراتع کشور وجود دارد

مدیرکل امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: با شروع موج گرما شاهد خشکیدگی گیاهان هستیم که احتمال وقوع آتش‌سوزی‌های گسترده در مراتع کشور به‌ویژه در زاگرس وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، ترحم بهزاد اظهار داشت: با ادامه بارش‌های بهاره و افزایش پوشش گیاهی و رویش چشمگیر گونه‌های گیاهی یک‌ساله در بسیاری از مراتع کشور، و با شروع موج گرما شاهد خشکیدگی گیاهان هستیم که احتمال وقوع آتش‌سوزی و گسترش آن در مراتع کشور به‌ویژه در زاگراس، دور از انتظار نیست.

وی پیشنهاد داد: در مراتعی که با افزایش پوشش گیاهی مواجه هستیم، برای کاهش حجم تاج از طریق برداشت دستی علوفه و یا چرای کنترل شده و سبک دام، علوفه افزایشی کنترل شود.

بحزاد ادامه داد: از آنجا که علوفه یک‌ساله در مراتع استعداد احتراق بالا پس از خشک شدن را دارند، ضرورت دارد این علوفه‌ها در اولویت چرا قرار گیرند. 

مدیرکل امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ابراز کرد: با توجه به اینکه تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری بیش از ۲درصد نسبت به میانگین بلندمدت، افزایش بارندگی داشتیم به منظور ایجاد آمادگی و انسجام لازم برای پیشگیری، کشف و اطفاء به موقع حریق، اطلاع رسانی در این خصوص توسط دستگاه‌های مربوطه ضروری است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٩ خرداد ١٤٠٣ - ١٢:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: