پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

جامعه عشایری با تولید یک چهارم گوشت کشور پاسداران امنیت غذایی هستند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: جامعه عشایری پاسداران امنیت غذایی کشور هستند و یک چهارم از گوشت قرمز و یک سوم از صنایع دستی کشور را تولید می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امور عشایر ایران، بابک مومنی در گردهمایی سراسری مدیران عامل اتحادیه‌ها و تعاونی‌های عشایری و مسئولین امور تعاونی‌های عشایر کشور اظهار داشت: همه تلاش ما این است که امکانات مورد نیاز را برای عشایر فراهم کنیم تا به راحتی به خدمات دولت دسترسی داشته باشند. 

 وی با اشاره به اینکه جامعه عشایری بنیانگذاران ایران بوده‌اند و در جای جای تاریخ در حفظ انسجام سرزمینی تاثیر برجسته‌ای داشته‌اند، افزود: زندگی عشایر بخش مهمی از تمدن و فرهنگ ایران است و باید به آن افتخار کنیم و ببالیم. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه جامعه عشایری سازگارترین مدل زندگی با طبیعت را دارند، گفت: سبک و شیوه زندگی عشایر مدلی از زندگی ایثارگرانه است که علاوه بر تولید در خدمت و حفظ منابع طبیعی نیز هستند. 

مومنی با اشاره به زیست بوم‌های متفاوت زندگی عشایری در استان‌های مختلف، گفت: ایران زنجیره‌ای رنگارنگ از قومیت‌ها مختلف است و باید متناسب با زیست‌ بوم و مدل‌های متفاوت زندگی عشایر در مناطق مختلف کشور برای آنان برنامه‌ریزی کنیم.

  وی با اشاره به بهره‌مند نمودن عشایر از فرصت‌های جدید در کسب و کار و ترویج اقتصاد چندوجهی برای درآمد و معیشت عشایر، افزود: با توجه به پتانسیل‌هایی که برای تولید گیاهان داروئی در استان مازندران وجود دارد باید بهره‌بردای لازم از این ظرفیت صورت گیرد. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران همچنین تدبیر در تامین انرژی مورد نیاز عشایر متناسب با طبیعت زندگی آنان را مورد تاکید قرار داد و گفت: سازمان جهاد کشاورزی مازندران همکاری لازم را برای رفاه عشایر استان انجام خواهد داد و این را وظیفه و مسئولیت خود می‌دانیم.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٣ - ١٢:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: