پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان تعاون روستائی کشور:

رئیس سازمان تعاون روستائی کشور: اساس کار تعاونی ها تولید و توزیع عادلانه ثروت است

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستائی کشور گفت: تعاونی‌ها یک الگوی اقتصادی هستند و اساس کار تعاونی‌ها در اقتصاد این است که تولید و توزیع ثروت را عادلانه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امور عشایر ایران، ایوب فصاحت در گردهمایی مدیران‌عامل اتحادیه‌ها و تعاونی‌های عشایری و مسئولین امور تعاونی‌های کشور در ساری مازندران با بیان اینکه امروز در اقتصاد کشور هیچ ساختاری مانند تعاونی‌ها وجود ندارد که توزیع عادلانه ثروت را انجام دهد، افزود: اگر تعاونی‌ها در چرخه توزیع سهیم نباشند بدون تردید تولید هم با ضرر مواجه می‌شوند.

وی تاکید کرد: یکی از راهبرهادی اصلی تعاونی‌های عشایری باید توزیع و بازاریابی محصولات تولیدی جامعه عشایری باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستائی کشور گفت: گوشت و محصولاتی که جامعه عشایری کشور تولید می کنند خاص است و لازم است برندسازی شوند.

فصاحت با بیان اینکه امسال تعداد ۵۰۰ روستا بازار را در کشور راه‌اندازی می‌کنیم، تاکید کرد: جامعه عشایری نیز باید در این بازارها سهم داشته باشند.

وی با بیان اینکه هیچ ساختاری به جز تعاونی‌ها نمی‌تواند عدالت در حوزه عشایر را برقرار کند، گفت: حمایت از تعاونی‌ها کوتاه‌ترین مسیر در اعتلای اقتصاد جامعه عشایری و روستایی کشور است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستائی کشور اظهار کرد: امروز تمام حوزه‌های تعاونی در کشور نقش اصلی خود را از دست داده‌اند و به‌دنبال سودآوری بیشتر هستند و تنها جایی که بدون دست خوردگی مانده بخش عشایری است.

فصاحت بیان داشت: در اسناد بالادستی سهم تعاون از اقتصاد کشور باید ۲۵درصد باشد اما طبق آمار درحال حاضر ۳.۵ درصد است که نسبت به آن چه باید باشد پایین‌تر است.

وی با بیان اینکه عشایر باید سهم خودشان را در اقتصاد تولید به‌دست بیاورند، گفت: تشکل‌ها و تعاونی‌های عشایری باید در بخش توزیع نقش‌آفرینی کنند و از فن‌آوری‌های روز در این زمینه استفاده کنند.

رئیس سازمان تعاون روستائی کشور با اشاره به اینکه تعاونی‌ها از کمبود سرمایه رنج می‌برند، بیان کرد: هیچ محدودیتی برای مساعدت و کمک به تعاونی‌های عشایری کشور در تامین سرمایه در گردش و ارائه تسهیلات نداریم.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٣ - ١٠:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: