پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


به منظور بررسی مشکلات عشایر سمنان

اولین شورای عشایری استان سمنان در سال جاری برگزار شد

اولین شورای عشایری سمنان در سال 1403 به ریاست استاندار و حضور مسئولین دستگاه ها و فرمانداران برای بررسی مشکلات عشایر استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، پایش ممیزی مراتع میان بند، راه اندازی فروشگاه‌های عرضه مستقیم تولیدات عشایر، ارائه خدمات در مسیر کوچ و استقرارگاه‌های عشایر، تامین آب، تامین نهاده دامی، مرمت و نگهداری راه های عشایری و مدیریت کوچ از مهمترین موضوعات مطرح شده در اولین شورای عشایری استان سمنان در سال جاری بود.

استاندار سمنان در این نشست با اشاره به پایش ممیزی مراتع میان بند برای تعیین تکلیف این مراتع، گفت: قیمت گذاری این مراتع که فاقد ممیزی هستند با حضور کارشناسان انجام ‌شود.

سیدمحمدرضا هاشمی بر راه اندازی فروشگاه‌های عرضه مستقیم تولیدات عشایر استان تاکید کرد و افزود: با تعیین تکلیف دو واحد جدید تولیدی، تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز عشایر استان آسان تر از گذشته می‌شود.

وی اطلاع رسانی وضعیت آب و هوا و بارش ها به عشایر استان از سوی دستگاه های مسئول را مورد تاکید قرار داد و در خصوص سهم عشایر استان از مالیات بر ارزش افزوده گفت: در سال گذشته از محل اعتبارات مالیات برارزش افزوده 25میلیارد تومان به عشایر استان سمنان اختصاص یافت.

نمایندگانی از عشایر سمنان نیز در این نشست درخصوص مشکلات ممیزی مراتع، تامین نهاده‌ دامی و نقدینگی و مشکلات دریافت تسهیلات توضیحاتی ارائه و خواستار رسیدگی به آنها شدند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٣ - ٢٢:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: