پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


فرماندار تنگستان:

عشایر با تامین نیازهای اولیه در صف اول خدمت به مردم قرار دارند

فرماندار تنگستان گفت: عشایر به عنوان قشری مولد، با تحمل سختی و مشقت در تولید، نیازهای اولیه کشور را تأمین و در صف اول خدمت به مردم قرار دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، لطفی در اولین شورای عشایری شهرستان تنگستان در سال جاری، اظهار کرد: عشایر به عنوان قشری مولد، سرمایه اجتماعی نظام به شمار می آیند و در حوزه اقتصاد و تولید با تحمل سختی و مشقت و تلاش، نیازهای اولیه کشور را تأمین و در صف اول خدمت به مردم قرار دارند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت های ملی برای ارائه خدمات به عشایر تنگستان استفاده کنیم، اظهار کرد: افزایش ۱۰برابری اعتبارات امور عشایر تنگستان برای ارائه خدمات به عشایر، نشان از پشتیبانی و نگاه بلند دولت سیزدهم به حوزه عشایر دارد.

لطفی افزود: یکی از کارهای مهم که در دستور کار قرار دارد پشتیبانی از عشایر شهرستان است که نیاز است از ظرفیت های ملی و کشوری نیز برای ارائه خدمات به عشایر شهرستان استفاده شود.

فرماندار تنگستان گفت: ۲۰۰خانوار عشایری در ییلاق و قشلاق شهرستان زندگی می‌کنند که باید این قشر تولیدکننده را دریابیم و خدمات مورد نیاز را در همه حوزه‌ها به این جامعه زحمت کش ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: کارهای خوبی در حوزه‌های تامین آب، برق و خدمات بهداشتی در مناطق عشایری تنگستان انجام شده و ضروری است تمام نیازهای عشایر را در یک برنامه عملیاتی تدوین و کارهایی که دستگاه‌های اجرایی باید انجام دهند را مشخص و در اختیار آنها قرار دهیم.

لطفی با اشاره به اظهار مالکیت مراتع عشایر تنگستان توسط بعضی از افراد، گفت: اگر این مراتع در مالکیت فردی است باید از طریق دستگاه قضا موضوع را دنبال کند و اجازه ندارد خودسرانه برای عشایر مزاحمت ایجاد کند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٣ - ٢٢:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: