پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


تحقق شعار سال منوط به انجام وظایف دستگاه‌ها در قبال جامعه عشایری است

مدیر امور عشایر استان بوشهر گفت: تحقق شعار سال در حوزه عشایر منوط به انجام وظایف دستگاه‌های اجرایی در قبال جامعه عشایری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، مهدی رستمی در اولین شورای عشایری تنگستان در سال جاری که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه امور عشایر به تنهایی نمی تواند جوابگوی همه مشکلات عشایر باشد، اظهار کرد: براساس آیین نامه ساماندهی عشایر، همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در طرح‌ها و برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت و در بودجه‌های سنواتی با اختصاص اعتبار مناسب، وظایف خود را در قبال جامعه عشایری انجام دهند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های دولت مردمی سیزدهم ساماندهی عشایر است به افزایش ۱۰برابری اعتبارات در این حوزه اشاره کرد و افزود: با افزایش اعتبارات، طی دوسال گذشته خدمات بسیار خوبی به عشایر تنگستان ارائه شده است.

رستمی با اشاره به اینکه تحقق شعار سال در حوزه عشایر و جهش تولید و مشارکت مردم منوط به همکاری دستگاه‌های اجرایی در کنار امور عشایر است، ابراز داشت: جمعیت عشایر تنگستان یک درصد جمعیت شهرستان است که نیاز است معادل این یک درصد، اعتبار برای ارائه خدمات به عشایر این منطقه در نظر گرفته شود.

مدیر امور عشایر بوشهر افزود: ۲.۵درصد از جمعیت استان بوشهر را عشایر تشکیل می‌دهند ولی اعتباراتی که برای امور عشایر استان در نظر گرفته می‌شود کمتر از نیم درصد اعتبارات استان است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغالزا به عشایر، گفت: سه میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا با بازپرداخت هفت ساله به عشایر شهرستان تنگستان پرداخت شده است.

مدیر امور عشایر استان بوشهر بر ضرورت تامین برق عشایر از طریق توزیع پنل های خورشیدی تاکید کرد و گفت: انتظار داریم در سال جاری با توزیع پنل‌های خورشیدی در بین عشایر استان دیگر چادر عشایری بدون برق در استان نداشته باشیم.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٣ - ٢١:٣٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: