پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


اختصاص ۵۰۰دستگاه پنل خورشیدی به عشایر خراسان رضوی در سال جاری

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از اختصاص و تامین 500 دستگاه پنل تولید برق خورشیدی برای عشایر استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، محمدحسین جعفری با اشاره به اختصاص سهمیه پنل خورشیدی به عشایر، گفت: امسال ۵۰۰ دستگاه پنل تولید برق خورشیدی برای توزیع در بین عشایر استان تامین شده و به دنبال افزایش تعداد این پنل‌ها برای عشایر استان هستیم.

وی یادآور شد: از سال۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲حدود ۱۵۵۰دستگاه پنل خورشیدی برای تامین روشنایی سیاه چادرها و سرپناه های عشایر در مناطق ییلاقی و قشلاقی در خراسان رضوی با همکاری شرکت توزیع برق استان توزیع شده است.

جعفری افزود: یکی از مصوبات ده‌گانه سفر ریاست جمهور به کهگیلویه و بویراحمد تامین پنل خورشیدی برای عشایر است و براساس نیاز سنجی صورت گرفته، برای تامین روشنایی چادرهای عشایر در خراسان رضوی به ۴۵۰۰دستگاه پنل خورشیدی نیاز است.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی ادامه داد: فقط ۱۰درصد هزینه پنل های خورشیدی توسط عشایر و بهره‌بردار پرداخت می‌شود و 90درصد هزینه آنها را دولت پرداخت می کند.

وی با اشاره به جمعیت ۸۲۰۰خانواری عشایر در خراسان رضوی، گفت: پنل‌های خورشیدی تنها به عشایر کوچنده تعلق می‌گیرد و درحال حاضر  ۵۶۰۰خانوار عشایری کوچ‌رو در استان زندگی می‌کنند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٣ - ١٠:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: