پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


به ریاست استاندار فارس

اولین شورای عشایری فارس در سال 1403 برگزار شد

اولین شورای عشایری فارس در سال جاری به ریاست استاندار و مسئولین دستگاه های اجرایی به منظور بررسی مشکلات و دغدغه های عشایر استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، استاندار فارس در اولین شورای عشایری استان فارس در سال 1403 گفت: غیرت عشایر توانمند استان فارس شایسته الگوسازی است و باید از ظرفیت جوانان عشایر بیش از این استفاده کنیم.

محمدهادی ایمانیه غیرت عشایر توانمند فارس را شایسته الگوسازی دانست و گفت: باید از ظرفیت های جوانان عشایر در میدان عمل و در مقیاس وسیع تری بهره مند شویم و با اتخاذ این راهکار در راستای هویت سازی برای جوانان گام برداریم.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای کمرنگ ساختن هویت جوانان ایران اسلامی، افزود: عشایر ریشه دار استان فارس از پیشینه درخشانی در تاریخ برخوردار هستند و با اتخاذ راهکارهای آموزشی و فرهنگی می توان بر عزت نفس و ارزش مداری جوانان افزود.

ایمانیه از آموزش و پرورش، معاونت اجتماعی سپاه و سایر دستگاه های مسئول خواست تا دوره های فرهنگی و اعتقادی برای ارتقاء دانش معرفتی و اعتقادی معلمان و بهورزان عشایر استان برگزار کنند.

استاندار فارس دستاورد این دوره های آموزشی را ارتقاء دانش اعتقادی و معرفتی معلمان و بهورزان عنوان کرد و بیان داشت: در سال جاری برای حداقل دویست نفر از معلمان و بهورزان عشایر دوره های غنای فرهنگی برگزار شود.

وی
 بر تامین آب سالم و بهداشتی برای عشایر استان تاکید کرد و گفت: عدم دسترسی عشایر به آب آشامیدنی قابل قبول نیست و این چالش باید با تمهیدات آبفا، امور عشایر و مدیریت و برنامه‌ریزی استان برطرف شود.

ایمانیه خاطرنشان کرد: تفاهمنامه سه جانبه میان امور عشایر، برنامه و بودجه و دستگاه های خدمات رسان فارس به منظور ارائه خدمات مطلوب به عشایر استان تا پایان خردادماه سال جاری منعقد می شود.  

راه اندازی کتابخانه سیار برای عشایر استان، راه اندازی اورژانس عشایر، افزایش سهیمه آرد عشایر از دیگر مواردی بود که استاندار فارس در اولین شورای عشایری استان در سال جاری مطرح کرد.
 مدیرکل امور عشایر فارس نیز در این نشست با ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در مناطق عشایری استان، عملکرد و دستاوردهای امور عشایر فارس در پیگیری مصوبات جلسات گذشته این شورا را تبیین کرد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٠ ارديبهشت ١٤٠٣ - ٢١:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: