پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


با آغاز بهار و فصل کوچ

تهران مهمان ۴۰۰ خانوار عشایری از استان‌های همجوار می شود

با آغاز بهار، 1000خانوار عشایری تهران و ۴۰۰خانوار از استان های قم، البرز، مرکزی و سمنان به مناطق ییلاقی فیروزکوه، دماوند و شمیرانات کوچ می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، مدیر امور عشایر تهران با اشاره به آغاز کوچ بهاره عشایر این استان، گفت: در فصل بهار 1000خانوار عشایری استان و ۴۰۰خانوار از استان های قم، البرز، مرکزی و سمنان از مناطق قشلاقی به مناطق ییلاقی فیروزکوه، دماوند و شمیرانات کوچ می‌کنند.

فرشید ذبیحی افزود: کوچ بهاره عشایر استان تهران حدود یک ماه ادامه خواهد داشت و عشایر استان در نیمه خردادماه پس از عبور از مناطق میانبند وارد مناطق ییلاقی می‌شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر عشایر استان تهران، ۴۰۰خانوار عشایر مهمان از استان‌های قم، البرز، مرکزی و سمنان نیز در مناطق ییلاقی شهرستان های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات مستقر خواهند شد.

مدیر امور عشایر استان تهران ابراز کرد: هماهنگی های خوبی با استانداری و سایر دستگاه‌های مرتبط صورت گرفته تا خدمات مناسبی به عشایر کوچنده داده شود به طوری که تأمین امنیت در مسیر کوچ، تسهیل و هماهنگی برای تردد عشایر و دام از معابر و جاده‌های برون شهری، ارائه خدمات بهداشتی، واکسیناسیون و سایر خدمات دامپزشکی، تأمین آب شرب، مرمت و بازگشایی مسیرهای عشایر از خدمات مهم دستگاه‌ها در زمان کوچ است.

وی اضافه کرد: با توزیع سیلندر گاز و استفاده از انرژی‌ های سازگار با محیط زیست و سامانه‌های مختلف از جمله فانوس و حمام خورشیدی، روشنایی معابر در استقرارگاه‌های عشایر تامین می‌شود.

ذبیحی درخصوص برگزاری جشن کوچ عشایر استان تهران نیز گفت: تلاش می کنیم همزمان با استقرار عشایر در مناطق ییلاقی جشن کوچ عشایر استان تهران را نیز برگزار کنیم.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٥ ارديبهشت ١٤٠٣ - ١٣:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: