پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد:

2400 پنل خورشیدی در دولت سیزدهم در بین عشایر کهگیلویه وبویراحمد توزیع شد

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دولت سیزدهم 2400 پنل خورشیدی برای تامین برق در بین عشایر این استان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، فضل الله آذرفر در بازدید از مناطق عشایری گچساران در گفت وگو با خبرگزاری ها با بیان این مطلب اظهار داشت: توزیع پنل های خورشیدی یکی از راهکارهای ارزان تامین برق عشایر و کاهش مصرف سوخت های فسیلی است.

وی با بیا ن اینکه ۸۰درصد از جمعیت ۱۲هزار نفری عشایر استان از برق پایدار محروم هستند، افزود: امسال نیز با همکاری شرکت توزیع برق استان 1200 پنل خورشیدی در بین خانوار های عشایری استان توزیع می شود.

آذرفر ادامه داد: خانوارهای عشایری واجد شرایط در مناطق ییلاقی و قشلاقی استان که برق پایدار ندارند باید در سامانه عشایری ثبت نام و کد دریافت کنند.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: تنها ۱۰درصد قیمت تمام شده پنل ها توسط عشایر پرداخت می شود و مابقی آن از سوی دولت تأمین اعتبار می شود و در مناطقی که بیش از ۵۰خانوار عشایری تمرکز داشته باشند از نیروگاه های متوسط خورشیدی برای تامین برق استفاده خواهد شد.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد وزن کم، قابل حمل بودن و نصب آسان را از مهمترین مزایای این پنل ها عنوان کرد و افزود: این مزیت به مصرف کننده کمک می کند تا بدون نیاز به متخصص، به راحتی بتواند این سیستم خورشیدی را نصب و از آن استفاده کند.

 

پیش بینی 120میلیارد تومان برای عشایر کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 120میلیارد تومان اعتبار از محل مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت برای خدمات رسانی به عشایر این استان مصوب شده است.

وی افزود: از این میزان ۵۰میلیارد تومان برای بهسازی راه های عشایری و ۷۰میلیارد تومان نیز برای خرید تانکر تامین آب آشامیدنی عشایر اختصاص می یابد.

آذرفر بیان کرد: باتوجه به وضعیت توپوگرافی خاص منطقه و کمبود زیرساخت های راه ارتباطی و امکانات، تزریق این اعتبار بخش زیادی از مشکلات عشایر استان را برطرف خواهد کرد.

 

بهسازی راه های عشایری استان در دستور کار است

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به نزدیک شدن به زمان کوچ، بهسازی و بازگشایی راه های عشایری در دستور کار امور عشایر است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از عشایر در دولت سیزدهم افزلیش یافته، اظهار داشت: اعتبارات بسیار خوبی در دوسال گذشته از منابع مختلف برای خدمات رسانی به عشایر استان هزینه شده است.

آذرفر افزود: در دولت سیزدهم اقدامات زیرساختی در مناطق عشایری استان از جمله ساخت پل، مخزن ذخیره آب، بهسازی چشمه، بهسازی و رفع نقاط حادثه خیز در راه های عشایر، ساخت سرویس بهداشتی و آبشخور دامی و سرپناه بهداشتی انجام شده است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٤٠٣ - ٠٧:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: