پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مجتمع آبرسانی به قشلاقات مغان تحویل شركت آب و فاضلاب می‌شود

مجتمع آبرسانی به قشلاقات مغان با هدف نگهداری و استمرار تامین آب سالم مشترکان، از امور عشایر اردبیل به شرکت آب و فاضلاب استان تحویل داده می شود/

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران نقل از روابط عمومی امور عشایر استان اردبیل، مدیرکل امور عشایر اردبیل در نشست با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان توافق کردند نگهداری پروژه تامن آج اشمه تحویل آب و فاضلاب استان شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اردبیل اظهار داشت: این اقدام به منظور اجرای بهتر برنامه‌های محرومیت‌زدایی و توسعه خدمات آبرسانی به مناطق محروم به ویژه عشایر منطقه مغان با همکاری امور عشایر استان صورت می‌گیرد.

مسعود خیرجو افزود: خط انتقال و ایستگاه پمپاژ آج اشمه شهرستان بیله‌سوار برای آبرسانی به ۲۳۴ قشلاق با ۱۵هزار نفر جمعیت در قالب پنج هزار خانوار آماده تحویل از سوی امور عشایر به شرکت آب و فاضلاب استان است و هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام شده است.

وی با بیان اینکه مجوز آبرسانی به قشلاق خان کندی و قشلاق حاج سواد با ظرفیت یک لیتر بر ثانیه نیز در مرحله مطالعه است، گفت: به دلیل حیاتی بودن خط انتقال آب به قشلاقات، مقرر شد امور عشایر برای انتقال تاسیسات به شرکت آب و فاضلاب استان اقدامات لازم را انجام دهد.

خیرجو ادامه داد: انتقال آب به روستاهای قشلاق احمدلو به صورت ثقلی خواهد بود و مشترکین این روستاها نسبت به جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز اقدام خواهند کرد و برای بهره‌مندی از خدمات پایدار به شرکت آب و فاضلاب مراجعه و پرونده اخذ کنتور و انشعاب تشکیل خواهند داد.

در این نشست مقرر شد با هماهنگی مشاور، طرح آبرسانی به ۳۲ قشلاق شهرستان انگوت به زودی اجرا شود و با تنظیم تفاهم‌نامه‌ای، امور عشایر استان تانکرهای آبرسانی سیار برای خدمات‌رسانی به قشلاقات محروم را در اختیار شرکت آب و فاضلاب استان قرار خواهد داد.

حاتم طهماس‌پور مدیرکل امور عشایر استان اردبیل نیز در خصوص همکاری برای تسریع تحویل پروژه آبرسانی قشلاقات منطقه مغان به شرکت آب و فاضلاب استان قول مساعد داد و افزود: با اجرای کامل این توافق، ۲۰هزار نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣ ارديبهشت ١٤٠٣ - ١١:٤٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: