پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استاندار فارس:

زندگی شهرنشینان بدون کمک عشایر و روستاییان مختل است

استاندار فارس با اشاره به اینکه زندگی شهرنشینان بدون کمک و عشایر مختل می‌شود، از زنان روستا و عشایر خواست برای مسئولان تصمیم‌سازی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، محمدهادی ایمانیه در همایش تجلیل از زنان تاثیرگذار روستایی و عشایری فارس، گفت: این همایش عنوان زیبایی دارد اما اگر بخواهیم از همه زنان تاثیرگذار فارس تجلیل کنیم، باید مکانی با ظرفیت 2.5 میلیون نفر داشته باشیم، چون تمام زنان استان تاثیرگذار هستند.

وی افزود: بی انصافی است که ما شهرنشینان، خودمان را مدیون روستاییان و عشایر ندانیم چراکه اگر ما شهرنشینان نباشیم، روستاییان به زندگی خود ادامه می‌دهند اما بعید می‌دانم شهرنشینان بدون روستاییان بتوانند به زندگی ادامه دهند.

ایمانیه با بیان اینکه اقتصاد و همه جنبه‌های زندگی روستاییان و عشایر باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد، افزود: باید ببینیم چگونه مساله تسهیلات را در توسعه زندگی عشایر و کارآفرینی حل می کنیم و به دنبال راه‌های جدیدی باشیم که بتوان از خلاقیت و ذهن پویای این زنان استفاده و بهره لازم را برد.

استاندار فارس بیان داشت: ما شرایط را فراهم می‌کنیم تا زنان روستایی و عشایری، هم اندیشی و تصمیم سازی کنند و ما نیز بر اساس تصمیم‌ آنان اقدام کنیم.

وی خطاب به زنان روستا و عشایر با بیان اینکه در زمینه توسعه زندگی خود نباید تنها به مسائل اقتصادی اکتفا کنید، گفت: قطعا می‌توانیم از فکرها و ایده های شما در حوزه‌های اعتقادی و اجتماعی نیز استفاده کنیم.

ایمانیه گفت: برای حل مشکلات اعتیاد، ازدواج و  طلاف و... باید از شما کمک بگیریم و حتما شما قادر هستید که به ما در حل این مشکلات کمک کنید.

استاندار فارس با اشاره به انتخابات پیش‌ رو، اظهار کرد: خوشبختانه از نامزدهای تایید صلاحیت شده فارس، حدود 100نفر خانم هستند و توصیه می‌کنم زنان متمرکز شوند و سعی کنند نامزدهای اصلح در بین بانوان را به مجلس بفرستند نا نمایندگان بیشتری از بانوان در مجلس داشته باشیم و بتوانند بیشتر از پیش از حقوق خانم‌ها دفاع کنند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣٠ بهمن ١٤٠٢ - ١٨:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: