پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سروستان و کازرون و قیروکارزین

ایستگاه ششم و هفتم و هشتم اردوی کتابخوانی عشایر فارس

ششمین و هفتمین و هشتمین اردوی کتابخوانی عشایر فارس در جنگل شدید سروستان، دیمه سرخ شهرستان قیروکارزین و ملای بلوط کازرون برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، در ادامه برگزاری طرح های ویژه کتابخوانی در حوزه عشایر، منطقه عشایری جنگل شدید سروستان، دیمه سرخ شهرستان قیروکارزین و ملای بلوط کازرون میزبان برگزاری ششمین و هفتمین و هشتمین ایستگاه اردوی کتابخوانی عشایر فارس شد.

برگزاری نشست‌های قصه‌گویی، معرفی کتاب، ساخت کاردستی و اوریگامی، اجرای بازی‌های گروهی و نشست بررسی مشکلات عشایر از برنامه های اردوی های کتابخوانی در مناطق عشایری این سه شهرستان استان فارس بود.

مدیرکل امور عشایر استان فارس در این خصوص گفت: این اردوها به منظور بهره گیری از ظرفیت های کتابخانه های عمومی استان در راستای تفاهم نامه همکاری مشترک بین امور عشایر فارس و اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود.

عبدالحمید کریمی اظهار امیدواری کرد باتوجه به پتانسیل بالای کودکان، نوجوانان و جوانان عشایری در حوزه های فرهنگی و آموزشی، با برگزاری اردوهای کتابخوانی عشایری گام موثری در آموزش و پرورش فکری فرزندان عشایر برداشته شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس نیز با بیان اینکه طرح اردوی کتابخوانی عشایر با رویکرد عدالت فرهنگی و در راستای سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی کشور اجرا می شود، گفت: تمرکز این برنامه بر اجرای رویداد های کتابخوانی و کتاب محور است تا بتوانیم دسترسی عشایر به کتاب و منابع اطلاعاتی را بیشتر کنیم.

محمدحسین فیروزی افزود: هدف دیگر برگزاری این طرح، حضور مسئولان در برنامه ها و رویارویی با مشکلات عشایر است تا از طریق این برنامه بتوان بخشی از مشکلات جامعه عشایری را برطرف کرد.

وی افزود: رویداد خدمات رسانی فرهنگی به مناطق عشایری فارس با هدف تسهیل دسترسی عشایر به کتاب از تابستان سال جاری در حال برگزاری است و پیش از این در شهرستان آباده، اقلید، فیروزآباد، خنج و جهرم نیز اجرا شده است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣٠ بهمن ١٤٠٢ - ١٣:٤٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: