پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


توسعه رفاه عشایر فارس با توزیع آبگرمکن‌ و حمام خورشیدی

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: توزیع آبگرمکن‌ و حمام خورشیدی با هدف توسعه رفاه عشایر و رعایت مسائل بهداشتی در مناطق عشایری انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر به نقل از خبرگزاری ها، عبدالحمید کریمی اظهار کرد: توزیع و راه اندازی آبگرمکن‌ها و حمام های خورشیدی با هدف توسعه رفاه و آسایش عشایر بویژه رعایت مسائل بهداشتی در مناطق عشایری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بهره مندی عشایر استان از سامانه‌هایی که با انرژی خورشیدی و تجدیدپذیر کار می‌کنند از مهمترین برنامه‌های امور عشایر فارس برای خدمت رسانی در مناطق عشایری استان است.

کریمی به ترویج و استفاده از انرژی‌های نو و ارزان قیمت در بین عشایر استان اشاره کرد و گفت: از سال های گذشته اقدام لازم برای توزیع و نصب آبگرمکن‌های خورشیدی در مناطق عشایری استان انجام شده است.

مدیرکل امور عشایر استان فارس افزود: از سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱تعداد ۲۰آبگرمکن خورشیدی برای عشایر استان خریداری و نصب شد و  در سال جاری نیز  خرید و نصب ۲۲حمام خورشیدی دیگر نیز در حال انجام است.

وی نقل آسان، ارزان و مقرون به صرفه بودن، تعمیر توسط خود عشایر، استفاده ۱۰خانوار در طول روز از هر آبگرمکن، جلوگیری از تخریب مراتع و حفظ گونه‌های مرتعی و تجدیدپذیری را از مزایای استفاده از آبگرمکن ها و حمام های خورشیدی عنوان کرد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٩ بهمن ١٤٠٢ - ١٠:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: