پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مقام مسئول در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری:

تمرکز کمپ های نمایشگاهی در نوروز 1403 بر روی عشایر خواهد بود

مدیرکل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی می گوید: کمپ های نمایشگاهی در نوروز 1403 به‌صورت پررنگ‌ بر روی عشایر تمرکز خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، اگرچه نفت، صنعت و خدمات سهم مهمی در اقتصاد ملی دارند، اما اقتصاد روستایی و عشایری در برابر منابع طبیعی پایان‌پذیر، به‌عنوان یک اقتصاد پایدار محسوب می‌شود.

جمعیت روستاها و عشایر، دور از آلودگی و مشکلات شهرها، وابستگی کمتری به منابع نفتی دارند و نقش تاثیرگذاری در توسعه پایدار ایفا می‌کنند. روستاییان و عشایر در تولید و تأمین امنیت غذایی پیشتاز هستند و در صنعت گردشگری و تولید صنایع دستی نیز نقش مهمی دارند و تولیدکنندگان فرهنگ، آداب و سنت‌های فراوانی در کشور هستند و در تأمین امنیت کشور، به‌ویژه در مناطق مرزی و دورافتاده، نیز نقشی حیاتی ایفا می‌کنند.

از سوی دیگر، نوروز و سفر و گردشگری، فرصت مناسبی برای استان‌ها و رونق اقتصادی شهرها می باشد و راه اندازی کمپ های نمایشگاهی و بازارچه ها، ضمن تنوع بخشیدن به مسیرهای خسته‌کننده زمینی، می تواند در کاهش تصادفات نیز مؤثر باشند.

مدیرکل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی دراین خصوص می گوید: کمپ های نمایشگاهی ورودی شهرها که در نوروز برگزار می‌شود، محلی برای استراحت رانندگان و مسافران است که منجر به کاهش تصادفات جاده ای می شود.

مصطفی فاطمی افزود: محل‌های این کمپین ها با هماهنگی پلیس، راهداری و راه و ترابری استان‌ها در اختیار این نمایشگاه‌ها خواهند بود و هلال‌احمر و میراث فرهنگی نیز حضور خواهند  داشت.

وی با اشاره به حضور عشایر در کمپ های نوروزی، گفت: این نمایشگاه‌ها و کمپ ها برای سومین سال متوالی است که برگزار می‌شود و امسال به‌صورت پررنگ‌ تری بر روی عشایر تمرکز خواهد داشت تا تنوع زیستی خود را معرفی و صنایع‌دستی و سوغات خود را عرضه کنند.

فاطمی افزود: این سیاه چادرها در ایام نوروز میزبان مسافرین نوروزی خواهند بود و خوشبختانه هرسال استقبال از این نمایشگاه‌ها بیشتر می‌شود و فرصت اقتصادی برای بازار تولیدات عشایر است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٩ بهمن ١٤٠٢ - ٠٠:٢٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: