پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


در شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

بازارچه فروش محصولات عشایر در یاسوج راه اندازی می شود

بازارچه فروش محصولات عشایر کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج راه اندازی می شود و تفاهم نامه ای نیز در این زمینه امضا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم راه اندازی بازارچه صنایع دستی و فروش تولیدات عشایر تاکید کرد و گفت: زمینی در حاشیه پارک بانوان یاسوج برای راه اندازی این بازارچه در نظر گرفته شده و تفاهم نامه ای نیز میان شورای اسلامی یاسوج و میراث فرهنگی استان امضا شده است.

علی محمد روستا افزود: راه انداری بازارچه صنایع دستی عشایر، از مصوبات دور دوم سفر هیات دولت به استان است که لازم است امور بانوان پیگیری های لازم برای احداث این بازارچه را انجام دهد.

وی اظهار داشت: در طول 45 سال انقلاب خدمات خوبی به عشایر داده شده ولی همچنان این خدمات کفایت نمی کند از این رو همه وظیفه داریم از عشایر حمایت کنیم تا نقایصی در خدمت رسانی به عشایر وجود نداشته باشد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: جامعه ۱۱درصدی عشایر کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲هزار خانوار و جمعیت ۷۰هزار نفر، مشکلات زیادی دارند که برطرف کردن آنها نیازمند حمایت همه جانبه است و لازم است کمیسیون ماده ۲برای بررسی مشکلات آنان تشکیل شود.

 

استفاده از ظرفیت عشایر برای جذب گردشگر

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به طرح گردشگری عشایر، گفت: کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت و قابلیت جذب گردشگر در حوزه عشایر را دارد و می توانیم از این طریق استان را در عرصه های ملی و بین المللی معرفی کنیم.

وی خواستار اجرای تعهدات بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات به عشایر شد و افزود: انجام تهاتر گوشت قرمز با نهاده دامی باعث می شود تا تولید گوشت توسط عشایر ۲۰درصد افزایش یابد.

روستا همچنین بر ساخت خانه توسط بهزیستی برای خانواده های عشایری که دارای فرزند معلول هستند، توزیع ۵۰۰دستگاه پنل تولید برق خورشیدی از طرف شرکت توزیع برق در بین عشایر استان و حذف دلال ها برای عرضه بهتر گوشت قرمز تولیدی عشایر به بازار تاکید کرد.

شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران، معاونین استاندار، فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و معتمدین و نمایندگانی از عشایر برای بررسی مسائل و برطرف کردن مشکلات عشایر استان در سالن جلسات استانداری در یاسوج برگزار شد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٢ بهمن ١٤٠٢ - ١٢:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: