پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سرپرست سازمان امور عشایر: ۶۵هزار کیلومتر راه در مناطق عشایری کشور احداث شده است

سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: ۶۵هزار کیلومتر راه در مناطق عشایری کشور احداث شده که هر سال بخش مهمی از آنها نیاز به مرمت و بهسازی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، سرپرست سازمان امور عشایر ایران که برای بازدید از مناطق عشایری و افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عشایری به استان اصفهان سفر کرده، در بازدید از پروژه زیرسازی و آسفالت جاده عشایری "کانون قاسملو" در سمیرم، راه و راهسازی را يكي از نیازهای اصلی جامعه عنوان کرد و گفت: برای ارتقاء سطح زندگی جامعه عشایری و بهبود ارتباطات و خدمات رسانی به عشایر، راهسازی یکی از اولیت ها و نیازهای اساسی آنان است.

سیاوش احمدی میرقائد با اعلام اینکه تاکنون ۶۵هزار کیلومتر راه در مناطق عشایری ساخته شده که از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برای خدمت به جامعه عشایری است، گفت: بخش مهمی از این راه ها هرساله نیاز به مرمت، اصلاح و بهسازی دارند.

وی افزود: تمام تلاش خود را به کار می بریم تا سال ۱۴۰۳ با تخصیص سهمیه قیر رایگان، راه های مهم و حیاتی در مناطق عشایری کشور را آسفالت کنیم.

علی سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با قدردانی از سازمان امور عشایر کشور در خدمات رسانی به عشایر، خاطرنشان کرد: مجلس همواره در کنار سازمان امور عشایر است تا با تصویب اعتبارات مناسب در بودجه سالانه کشور، بهترین خدمات به جامعه عشایری که تلاش گران عرصه اقتصادی کشور هستند، ارائه شود.

 

بازدید از پروژه آسفالت محور مواصلاتی "شهید به دژکرد"

سرپرست سازمان امور عشایر ایران همچنین از پروژه آسفالت محور مواصلاتی "شهید به دژکرد" که یکی از محورهای ارتباطی سمیرم به آزاد راه اصفهان - شیراز و محل تردد حدود دوهزار خانوار عشایری است، بازدید کرد. نماینده مردم سمیرم در مجلس، فرماندار سمیرم، مدیرکل امور عشایر اصفهان و جمعی از مسئولین محلی، در این بازدیدها حضور داشتند.

براساس اعلام رئیس امور عشایر سمیرم، در سفر سرپرست سازمان امور عشایر ایران به این شهرستان، در مجموع پروژه‌هایی به ارزش ۳۰میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و کلنگ زنی شد.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٣ آذر ١٤٠٢ - ٢١:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: