پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:

باید نقش عشایر در نظام اقتصادی، فرهنگی و مذهبی ایران تبیین شود

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: باید نقش عشایر در نظام اقتصادی، فرهنگی و مذهبی ایران و در دفاع مقدس و شهدایی که تقدیم نظام کردند، تبیین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار با سرپرست و کارکنان امور عشایر استان بوشهر با تأکید بر تخصصی کردن جهاد تبیین از منظر عشایر، اظهار داشت: تبیین تفاوت‌های خدمات نظام اسلامی به عشایر و رژیم‌های سابق و ظلم و ستمی که بر عشایر رفت، نکته مهمی است که باید به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه یکی از فواید و ثمرات این انقلاب خدمت هرچه تمام‌تر به عشایر بود، افزود: در رژیم‌ سابق به عشایر القاب بد می‌دادند اما امام عزیز عشایر را ولی نعمت ما خواندند. 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه خدمات عشایر به کشور در گذشته تحقیر می‌شد اما اکنون این خدمات دیده می‌شود، ادامه داد: باید نقش عشایر در نظام اقتصادی، فرهنگی و مذهبی ایران از جنبه های متفاوت تبیین شود.

آیت الله صفایی بوشهری تاکید کرد: باید نقش عشایر در انقلاب اسلامی  و در دفاع مقدس و شهدایی که تقدیم نظام کرده اند تبیین شود.

وی اضافه کرد: همچنین باید نقش عشایر در توسعه، پیشرفت و تولید ناخالص ملی مشخص شود و در آخر کاستی‌ها و کمبودها و نیازهایی که عشایر دارند بیان شود تا مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

امام جمعه بوشهر خطاب به کارکنان امور عشایر بوشهر اظهار کرد: با سازمان‌ امور عشایر ایران، سپاه عشایر و وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی هماهنگ باشید تا تا برنامه‌ای جامع که معرفی‌کننده کارهای انقلاب برای عشایر است تبیین شود. 

 

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٠ شهريور ١٤٠٢ - ١٠:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: