پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان تهران خبر داد:

56 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر تهران پرداخت شد

مدیر امور عشایر استان تهران از پرداخت 56 میلیارد تومان تسهیلات در دولت سیزدهم به ۶۰۸ نفر از عشایر استان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی اظهار کرد: در سال گذشته از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، ۵۴ میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز در اختیار ۴۳ نفر از عشایر استان تهران قرار گرفت.

وی افزود: از محل تسهیلات تبصره ۱۶ نیز در سال گذشته ۳۵۷ میلیارد ریال تسهیلات بلندمدت در اختیار ۲۶۵ نفر از عشایر استان قرار گرفت.

ذبیحی ادامه داد: در سال جاری نیز پیگیر جذب اعتبار از محل صندوق توسعه ملی هستیم تا بخش دیگری از جامعه عشایری استان از اعتبارات پشتیبانی از تولید بهره مند و در مسیر زنجیره تولید گوشت قرمز گام‌های موثرتری بردارند.

مدیر امور عشایر استان تهران پرداخت ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب دامدار کارت را از دیگر خدمات دولت سیزدهم به عشایر برشمرد و گفت: سال گذشته ۳۰۰ نفر از عشایر استان تهران موفق به دریافت تسهیلات دامدار کارت شدند.

وی از استقرار عشایر استان تهران در مناطق ییلاقی خود تا نیمه شهریورماه جاری خبر داد و گفت: کوچ پاییزه عشایر از نیمه شهریور ماه به سمت قشلاقات آغاز می شود و عشایر استان مناطق سردسیر را ترک و به مناطق گرمسیر کوچ می کنند.

به گفته ذبیحی، با توجه به بروز خشکسالی در سال های اخیر، آبرسانی سیار در مناطق عشایری تهران با سرعت بیشتری انجام می شود و تلاش ما بر این است تا عشایر و دام آنان با کمترین مشکل روبرو شوند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١١ شهريور ١٤٠٢ - ٠٨:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: