پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی:

آب شرب ۶۷۰ خانوار عشایری در آذربایجان‌غربی تامین شد

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: تامین آب شرب۶۷۰ خانوار عشایری با احرای چندین کیلومتر خط انتقال آب و صرف 14.8 میلیارد تومان محقق شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی ناجی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای ارائه خدمات به عشایر، تامین آب شرب ۹۵ خانوار عشایری در "محمدقلی قشلاقی" شهرستان میاندوآب با اعتبار 7.4 میلیارد تومان و خط انتقال آب به طول ۹ کیلومتر انجام شد.

وی افزود: تامین آب شرب روستای عشایری "آغ بلاغ ولدیان" شهرستان خوی برای بهره مندی ۱۷۸ خانوار عشایری با اعتبار ۶.۹ میلیارد تومان و خط انتقال آب به طوب حدود 7 کیلومتر و احداث منبع بتنی ۲۰۰ مترمکعبی نیز از طرح هایی بود که در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.

 ناجی گفت: پروژه احداث مخزن ۱۵۰ مترمکعبی آب شرب برای بهره برداری ۸۵ خانوار در "قشلاق آغباش" شهرستان خوی انجام و آبرسانی سیار به  300 خاتوار عشایری در شهرستان ماکو نیز محقق شد.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی با اشاره به توزیع لوله آب شرب به طول ۱۱ کیلومتر برای بهره برداری ۶۶۳ خانوار عشایری در ییلاقات استان، اضافه کرد: احداث منبع ۱۵ مترمکعبی و خط انتقال آب شرب به طول ۲ کیلومتر و بهسازی ۲ دهنه چشمه آب شرب برای بهره برداری ۱۲ خانوار عشایری در "کتنلوی"  شهرستان خوی با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال انجام شد.

وی گفت: همچین در راستای خدمات رسانی به عشایر ۵۰۰ کیلومتر ایلراه عشایری با بهره مندی بیش از 2500 خانوار عشایری در استان بازسازی و مرمت شد.

ناجی با بیان اینکه توزیع پنل خورشیدی برای بهره مندی ۲۳۲ خانوار عشایری در ییلاقات به تعداد ۲۳۲ دستگاه نیز انجام شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه عشایر مرتب در حال کوچ هستند و امکانات برق رسانی در ارتفاعات وجود ندارد، با پنل‌های خورشیدی اهدایی اداره برق و امور عشایر، می‌توانند از نعمت برق برای روشنایی و برخی نیازهای حداقلی برخوردار باشند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با بیان اینکه آبشخورهای دامی ثابت و سیار هم در استان و در مسیر کوچ عشایر ایجاد شده، اظهار کرد: اگر چشمه‌ای خشک و یا کمبود آبی وجود داشته باشد، تانکرهای سیار برای آبرسانی به عشایر استان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: توزیع آبشخورهای سیار برای بهره مندی دام عشایر به تعداد ۳۲۵ دستگاه نیز جزو خدماتی است که به عشایر استان ارائه شده‌ است.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٩ شهريور ١٤٠٢ - ١٠:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: