پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


با حضور سرپرست سازمان امور عشایر ایران

طرح آبرسانی به عشایر امیرآباد بروجن در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

طرح آبرسانی به عشایر منطقه امیرآباد بخش بلداجی شهرستان بروجن با حضور سرپرست سازمان امور عشایر ایران افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرپرست امور عشایر چهارمحال و بختیاری همزمان با آخرین روز از هفته دولت در حاشیه سفر سیاوش احمدی میرقائد نماینده وزیر جهاد کشاورزی و سرپرست سازمان امور عشایر ایران به چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های اصلی امور عشایر تامین آب آشامیدنی پایدار برای عشایر است.

محمد محمودی افزود: عشایر منطقه امیرآباد با مشکل تامین آب و هزینه‌های آبرسانی مواجه بودند که وعده داده شده محقق شد و امروز طرح تامین آب آشامیدنی پایدار برای عشایر این منطقه در بخش بلداجی به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: علاوه بر آبرسانی به عشایر این منطقه، تعدادی پنل تولید برق خورشیدی نیز در اختیار عشایر قرار گرفت.

محمودی یادآور شد: مرمت راه‌های عشایری، تامین نهاده‌ دامی، خرید فرآورده‌های گوشتی عشایر و آبرسانی به عشایر چهارمحال و بختیاری در دستور کار امور عشایر استان قرار دارد.

سرپرست امور عشایر چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تکمیل پل گزستان، جاده پنبه‌کال و ایستگاه‌های پمپاژ از برنامه‌های اولویت‌دار امور عشایر چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری است.

وی گفت: امروز آبرسانی پایدار برای هشت خانوار عشایری ساکن در منطقه امیرآباد بخش بلداجی شهرستان بروجن با لوله گذاری ۱۵۰۰متر افتتاح و مورد بهره برداری عشایر منطقه قرار گرفت.

محمودی ادامه داد: اعتبار اجرای این طرح به مبلغ 460 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی، سفر رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری و اعتبارات ارزش افزوده تامین شده است.

سرپرست امور عشایر چهارمحال و بختیاری بیان داشت: ۸۰ متر آبشخور دامی نیز برای تامین آب دام عشایر مستقر در این منطقه احداث شده است.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٩ شهريور ١٤٠٢ - ٠٠:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: