پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی خبر داد:

پرداخت ۱۶.۵ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر آذربایجان غربی

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی از پرداخت ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به عشایر استان برای افزایش تولید گوشت قرمز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی ناجی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب، افزود: نرخ سود آخرین تسهیلات پرداختی ۱۶.۵درصد با بازپرداخت یکساله از طریق بانک کشاورزی در اسفند ماه سال گذشته به متقاضیان پرداخت شده است.
 وی گفت: از محل اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ نیز برای اشتغال زایی در مناطق عشایری استان و اجرای طرح‌های چهارگانه توسعه زنجیره تولید گوشت قرمز، توسعه صنایع دستی، توسعه گردشگری و توسعه کشت گیاهان دارویی 120 میلیارد تومان تسهیلات مصوب شده که به صورت قرض الحسنه و با نرخ سود 4درصد می باشد.
ناجی اظهار کرد: متقاضیان دریافت وام اشتغال زایی بعد از ثبت نام در سامانه جامع تسهیلات اشتغال کشور، به بانک معرفی شدند که  بیش از ۹۰۰ نفر از عشایر استان را شامل می‌شوند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با بیان اینکه این تسهیلات تا سقف 150 میلیون تومان برای خویش فرمایی و باز پرداخت هفت ساله بوده است، گفت: تسهیلات کارفرمایی شامل شرکت‌ها و اتحادیه‌های عشایری تا سقف سه میلیارد تومان است که در راستای توسعه کارگاه‌های کوچک تولیدی اعطا می‌شود.
وی اضافه کرد: برای خروج از اقتصاد تک محصولی با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی، توسعه منابع درآمدی برای جامعه عشایری استان لازم و ضروری است به همین منظور توسعه زنجیره تولید گوشت قرمز، توسعه کارگاه‌های صنایع دستی کوچک، بهره‌برداری از گیاهان دارویی با رویکرد حفظ پایدار اکوسیستم و تقویت صندوق‌های اعتبارات خُرد زنان عشایری و آموزش و توانمندسازی جوانان در مناطق عشایری استان در دستور کار قرار دارد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٤٠٢ - ١٣:٣٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: