پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


برگزاری هفتمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران زمین در یاسوج

هفتمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران زمین در روزهای پایانی اردیبهشت ماه در یاسوج فرصت هایی را برای بهبود معیشت عشایر ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از ایرنا، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران زمین ۶۰ غرفه به منظور عرضه و فروش محصولات و عرضه مستقیم تولیدات عشایر فراهم شده است.

سعید طالبی پور ادامه داد: عرضه محصولات تولیدی عشایر کهگیلویه و بویراحمد در این جشنواره و بسترسازی فروش بدون واسطه غذاها و محصولات عشایر هم صرفه اقتصادی برای جامعه شهرنشین دارد و هم کمک به ترویج مصرف غذاهای سالم و محلی به جای فست فود می کند.

وی خاطرنشان کرد: عرضه تولیدات در کنار معرفی ظرفیت های اقتصادی عشایر می تواند منجر به جذب سرمایه بخش خصوصی شود که  زمینه را برای فروش محصولات عشایر به صورت مستقیم و بدون تحمیل هزینه حمل و نقل و همچنین افزایش ورود گردشگر به استان را فراهم می کند.

طالب پور با اشاره به اینکه مهمانانی از ۱۰ استان در جشنواره شرکت کرده اند، خاطرنشان کرد: تبیین فرصت های سرمایه گذاری در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد می تواند به شکوفایی ظرفیت های خفته گردشگری عشایر در استان کمک کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: تعداد ۲۰ سیاه‌چادر برای پذیرایی از مهمانان در هفتمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران‌زمین در یاسوج برپا شده است.

وی برگزاری همایش نقش زنان عشایری، نشست های شاهنامه خوانی، تبیین نقش عشایر در تحقق اقتصاد مقاومتی و اهمیت گردشگری عشایر برای جذب گردشگر را از برنامه های پیش بینی شده هفتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین عنوان کرد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٤٠٢ - ١٢:٤٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: