پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل برنامه و بودجه سازمان امور عشایر ایران:

2000 میلیارد تومان از محل اوراق برای ایلراه ها و تامین آب عشایر مصوب شده است

مدیرکل برنامه و بودجه سازمان امور عشایر ایران گفت: امسال از محل عرضه و فروش اوراق دو هزار میلیارد تومان برای ساماندهی ایلراه ها و تامین آب عشایر مصوب شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، حمید امینی در دوره آموزشی اجرا و نظارت بر بودجه ادارات کل امور عشایر کشور در ایلام، اظهار داشت: مبلغ مصوب سال گذشته از محل اوراق ۵۰۰ میلیارد تومان بود که ۱۵۰ میلیارد آن تخصیص یافت و برای تامین آب و تانکر آبرسان و ایلراه های عشایری هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه ۳۶۰ کامیون تانکردار آبرسان عشایری در کشور داریم که عمر متوسط آنها به ۲۰ سال می رسد، افزود: سال گذشته از محل ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبارات تخصیصی فروش اوراق تعداد ۳۱ دستگاه کامیون تانکردار آبرسان خریداری شد و امسال نیز افزایش نوسازی ناوگان آبرسانی به عشایر در دستور کار است و به استان هایی که تعداد جمعیت عشایری بومی زیادی دارند تعداد پنج تا شش دستگاه واگذار خواهد شد.

امینی با بیان اینکه منابع دولت محدود است، تاکید کرد: باید از این منابع در حوزه های اولویت داری همچون تامین آب عشایر و ساماندهی ایلراه های عشایری بهره برداری بهینه کنیم.

مدیرکل برنامه و بودجه سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه ۶۶ هزار کیلومتر راه عشایری در کشور وجود دارد، گفت: برای سال جاری اعتبارات مناسبی برای ایلراه ها در اختیار استان ایلام قرار داده می شود تا راه های عشایری استان ساماندهی شود.

وی یادآور شد: ایلام رتبه بالایی در رسیدگی به عشایر دارد و امور عشایر استان خدمات مطلوبی در زمینه تامین آب و مدیریت ایلراه های عشایری استان داشته است.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام نیز با بیان اینکه اعتبارات امور عشایر استان در سال ۱۴۰۱ حدود ۴۰ میلیارد تومان بود که نسبت به سال قبل سه برابر افزایش داشت، افزود: این اعتبار در حوزه های نگهداری و مرمت ایلراه ها، آبرسانی سیار و تامین سوخت فسیلی در مناطق قشلاقی (گرمسیر) هزینه شد.

فرشاد یاسمی یادآور شد: همچنین تسهیلاتی به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان از محل بند ب ماده ۵۲ ملی در بخش زنجیره تولید، عرضه و مصرف گوشت قرمز هزینه شد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٢ - ٠٨:٥٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: