پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


تخصیص 6 میلیارد از 250 میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس جمهور به عشایر کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس جمهور برای عشایر استان تاکنون تنها شش میلیارد تومان تخصیص یافته است‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، فضل‌الله آذرفر اظهار داشت: اعتبار اختصاص داده شده به عشایر کهگیلویه و بویراحمد در سفر ریاست جمهوری به استان ۲۵۰میلیارد تومان است که هنوز تخصیص داده نشده و گفته شده تا یک ماه آینده بخشی از آن پرداخت می شود.

 وی افزود: تنها چهار میلیارد تومان از این اعتبارات برای احداث سکونت‌گاه‌های عشایری و دو میلیارد تومان هم برای خرید تانکر آبرسانی تخصیص داده شده است.

آذرفر با اشاره به اینکه تا ۸ماه پیش قمیت نهاده‌های دامی یارانه‌ای بود، ابراز کرد: با حذف ارز ترجیحی دلال‌های این بخش همگی حذف شدند هرچند در ابتدای کار مشکلاتی از جمله افزایش هزینه‌های نگهداری دام برای عشایر پیش آمد و مدتی نیز قیمت گوشت ثابت ماند که سبب نگرانی دامداران عشایری شده بود، اما حالا قیمت گوشت منطقی و معقول شده که همین امر باعث ایجاد انگیزه‌ برای عشایر شده است.

 مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: اتکای زندگی عشایر تنها به دامپروری است، اما صرف اتکا به دام نمی‌تواند زندگی آنان را بچرخاند بنابراین سازمان امور عشایر در اندیشه معیشت‌هایی است که در کنار حرفه دامداری، وضعیت آنان را به سمت مطلوب پیش ببرد.

وی گفت: تقویت صنایع دستی، توسعه گردشگری عشایر، توسعه زنجیره تولید گوشت قرمز و کاشت گیاهان دارویی از طرح‌های بهبود معیشت عشایر است که در استان در حال اجرا می باشد.

آذرفر اظهار داشت: در دو هفته آینده 1100 دستگاه پنل خورشیدی در بین عشایر استان توزیع می کنیم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا دو سال آینده تمام عشایر استان مجهز به این پنل‌های تولید برق خورشیدی شوند.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٢٦ اسفند ١٤٠١ - ١٤:٠٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: