پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


برگزاری اختتامیه جشنواره "طعم کتاب با عشایر"

دسترسی عشایر به خدمات کتابخانه‌ای فراهم می شود

دبیر نهاد کتابخانه های عمومی کشور از اجرای طرح "کوله کتاب" و امکان دسترسی عشایر و مناطق دور افتاده به خدمات کتابخانه ای خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، مهدی رمضانی در اختتامیه جشنواره "طعم کتاب با عشایر" در منطقه آرپناه شهرستان لالی با بیان این مطلب گفت: در قالب اجرای طرح "کوله کتاب" توسعه فرهنگ ‌کتابخوانی در مناطق مختلف کشور و ارائه عادلانه خدمات نهاد کتابخانه ها به عشایر بیش از پیش فراهم شده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره پس از خوزستان، در تمام کشور برگزار خواهد شد و امیدواریم بتوانیم از تمام امکانات برای ارائه خدمات کتابخوانی به مناطق عشایری استفاده کنیم، افزود: این جشنواره یک شروع کار برای توسعه کتابخوانی در بین عشایر و ترویج این فرهنگ در مناطق دور افتاده کشور است و الگویی برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سراسر کشور خواهد شد.

از آذرماه امسال جشنواره "طعم کتاب با عشایر" هر دو هفته یک بار در یکی از شهرستان‌های شمال خوزستان برگزار شده است .قصه‌گویی، نقاشی و رنگ‌آمیزی، معرفی کتاب، برگزاری مسابقات طناب‌کشی، فوتبال‌دستی و بازی‌های فکری در میان کودکان عشایر، اهدای کتاب، نوشت‌افزار و اسباب‌بازی به کودکان و توزیع اقلام بهداشتی و آموزش مسائل حوزه بهداشت و سلامت به بانوان عشایری از بخش‌های این جشنواره ها بود.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٢٦ اسفند ١٤٠١ - ١٣:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: