پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

زنان عشایری نقش مهمی در اقتصاد خانوارهای عشایری دارند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: زنان عشایری نقش مهمی در اقتصاد خانوارها عشایری دارند و بسیاری از امور زندگی کوچندگی را زنان سختکوش عشایری انجام می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده در دورۀ آموزشی مسؤولین امور زنان عشایری ادارات کل امور عشایر استانها اظهار داشت: زنان عشایری در اقتصاد، تولید و مسائل اجتماعی و فرهنگی خانوارهای عشایری نقش بسیار تأثیرگذار دارند.

وی افزود: مردان عشایری در تولید صنایع دستی نقش کمتری دارند و این زنان هستند که علاوه بر کار و تلاش در خانواده و تربیت فرزندان، به تولید صنایع دستی می پردازند.

پاپی زاده بیان داشت: سازمان امور عشایر ایران چهار طرح مهم اقتصادی زنجیره تولید گوشت قرمز، توسعه گیاهان دارویی، گردشگری و صنایع دستی را در مناطق عشایری در دست اجرا دارد که اجرای دو طرح صنایع دستی و گیاهان دارویی اصولاً بر دوش زنان عشایری است و مستقیماً در این دو حوزۀ دخالت دارند.

این دورۀ آموزشی در روزهای شنبه و یکشنبه 13 و 14 اسفندماه به مدت دو روز به همت مدیریت امور عشایر استان تهران در سالن اجتماعات شهید سلیمانی سازمان امور عشایر برگزار شد. سرفصل های این دوره سه موضوع تسهیلگری، گردشگری و صنایع دستی عشایر بود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ اسفند ١٤٠١ - ٠٩:٤٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: