پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


تامین آب پایدار و بهداشتی برای عشایر "کال سرخ" در سربیشه خراسان جنوبی

پروژه تامین آب پایدار و بهداشتی عشایر "کال سرخ" شهرستان سربیشه در خراسان جنوبی به مناسبت دهه فجر افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از افتتاح و بهره برداری از پروژه تامین آب پایدار در منطقه عشایری "کال سرخ"شهرستان سربیشه به مناسبت دهه فجر خبر داد.

محمدابراهیم ابراهیمی در مراسم افتتاحه این پروژه که فرماندار و جمعی از عشایر سربیشه حضور داشتند، گفت: مبلغ 170میلیون تومان بوسیله امور عشایر، فرمانداری و خیرین برای این پروژه هزینه شده است.

وی با اشاره به بهره‌مندی 15خانوار عشایری از این پروژه، افزود: برای این پروژه 400متر لوله گذاری و 4محل برداشت عمومی آب احداث شده است.

ابراهیمی ابراز کرد: پس از احیاء قنات محله عشایری در چندماه گذشته، با احداث یک باب موتور خانه به حجم 75 مترمکعب و نصب تانکر ذخیره آب 6هزار لیتری و پمپ آب و تانک فشار، آب به محله هدایت می‌شود و از طریق جایگاه های برداشت آب، مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی با اشاره به نام گذاری این پروژه با نام شهید "حسین راه انجام"،  اظهار داشت: این پروژه توسط شرکت آب و فاضلاب استان طراحی و توسط گروه جهادی امام موسی بن جعفر (ع) شهرستان بیرجند اجرا شده است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٦ بهمن ١٤٠٢ - ١٢:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: