پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


دبیر قرارگاه مرکزی محرومیت‌زدایی سپاه:

کم رنگ شدن نقش عشایر در تولیدات دامی یک زنگ خطر است

دبیر قرارگاه مرکزی محرومیت‌زدایی سپاه گفت: کم رنگ شدن نقش عشایر در تولیدات دامی یک زنگ خطر است که علاوه بر وابستگی به بیگانگان، بیکاری را تشدید می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، سرتیپ پاسدار سیدضیاءالدین حزنی در دومین همایش تجلیل از شبانان و گله‌داران استان اردبیل با اشاره به کاهش دام عشایر که سرمایه اصلی آنان است، اضافه کرد: کم رنگ شدن نقش عشایر در تولیدات دامی علاوه بر وابستگی به بیگانگان، بیکاری را تشدید و سبک زندگی مردم منطقه را دگرگون می کند و این یک زنگ خطر است.

وی بر لزوم ایجاد اشتغال برای عشایر برای جلوگیری از مهاجرت آنان به حاشیه شهرها تاکید کرد و گفت: متاسفانه در ۱۰سال گذشته با مهاجرت عشایر به مناطق شهری و روی آوردن به مشاغل کاذب، جمعیت این قشر تولید کننده کاهش یافته است.

حزنی ادامه داد: تمامی مسئولان و دلسوزان کشور باید با تامین زیرساخت‌های لازم و حمایت از عشایر، مشکلات تامین آب شرب، راه، برق، آموزش، مخابرات، بیمه و بهداشت آنان را برطرف کنند.

دبیر قرارگاه جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه همچنین گفت: تاکنون ۲۰۰هزار نفر از عشایر مسلح کشور سازماندهی شده‌اند.

وی با بیان اینکه عشایر ۱۱هزار و ۵۰۰شهید تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده‌اند، اظهار کرد: امروز نیز عشایر در نوک پیکان با کمترین توقع، بیشترین تولید را دارند و سربازان واقعی اقتصاد مقاومتی هستند و همه باید با تمام توان برای رفع مشکلات این قشر زحمتکش و تولیدکننده و کم‌توقع تلاش کنیم.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٢ آذر ١٤٠٢ - ١٦:٥٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: