پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس‌ سازمان مالیاتی کشور خبر داد:

51 هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده در شش ماه اول سال

رئیس‌ سازمان مالیاتی کشور از واریز 51هزار میلیارد تومان از محل مالیات برارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها و امور عشایر در شش‌ماه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها،سید محمدهادی سبحانیان گفت: در شش‌ماهه اول سال جاری 51هزار میلیارد تومان از محل مالیات برارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها و ادارات کل امور عشایر و بیش از 8 هزار میلیارد تومان نیز به حساب وزارت کشور واریز شده است.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در نامه‌ای به وزیر کشور با اشاره به نحوه واریز عوارض به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها، ادارات کل امور عشایر و وزارت کشور، اظهار داشت: براساس قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض توأمان با مالیات وصول و سهم عوارض پس از وصول براساس نسبت های تعیین شده در مواد (38) و (39) این قانون مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: پس از مشخص شدن سهم عوارض، کسورات قانونی از کل عوارض کسر و بخشی از عوارض به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها و ادارات کل امور عشایر و بخشی هم به حساب وزارت کشور واریز می‌شود تا براساس شاخص‌های تعیین شده در قانون به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها و ادارات کل امور عشایر و سایر ذینفعان واریز شود.

سبحانیان افزود: 90درصد عوارض کالا و خدمات عمومی با نرخ 9درصد، عوارض اجرت، سود و  حق‌العمل طلا و جواهر و پلاتین، نوشابه و کالاهای آسیب‌رسان به سلامت (به استثنای عوارض پرداختی شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری) به صورت استانی وصول و پس از کسر کسورات قانونی براساس شاخص جمعیت توسط سازمان امور مالیاتی به حساب موارد ذکر شده واریز می‌گردد.

به گفته وی همچنین 10درصد عوارض کالا و خدمات عمومی با نرخ  9درصد عوارض اجرت، سود و حق‌العمل طلا و جواهر و پلاتین، نوشابه و کالاهای آسیب‌رسان به سلامت (به استثنای عوارض پرداختی شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری) و عوارض کالاهای نفتی، سیگار و شماره‌گذاری به حساب وزارت کشور واریز می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٣ آذر ١٤٠٢ - ١٧:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: