پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


احداث میدان عرضه دام عشایر ایلام در دستور کار است

مدیرکل امور عشایر استان ایلام گفت: طرح احداث میدان عرضه دام عشایر استان ایلام در دستور کار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، محمدجواد خانزادی با اشاره به طرح احداث میدان عرضه دام عشایر ایلام، اظهار کرد: اجرای این طرح می‌تواند کمک زیادی به ارتقا درآمد و حذف دلالان و واسطه های فروش دام عشایر نماید.

وی افزود: این طرح در دست مطالعه است و امیدواریم با حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی درآمد حاصل از فروش دام نصیب خود عشایر شود.

خانزادی گفت: باتوجه به اینکه اجرای برخی از طرح‌ها نیازمند حضور سرمایه گذار است اما این موضوع تا کنون در جامعه عشایر محقق نشده، در تلاش هستیم این موضوع عملیاتی شود.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام عنوان کرد: برای نخستین بار بسته فرصت‌های سرمایه گذاری برای عشایر ایلام همزمان با برگزاری نمایشگاه توانمندی های عشایر در تهران رونمایی شد که امیدواریم خوبی در زندگی عشایر استان ایجاد شود.

وی با اشاره به ضرورت اقتصادی کردن فعالیت‌های تولیدی عشایر، اظهار داشت: اولویت ما تقویت معیشت و اقتصادی کردن فعالیت‌های تولیدی عشایر و عرضه محصولات آنان در بازارهای داخلی و خارجی است.

خانزادی افزود: برنامه ریزی های مختلفی برای تنوع بخشی به مشاغل عشایر تبیین شده که ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی، کشت گیاهان دارویی، صنایع دستی، زنجیره تولید گوشت قرمز، ایجاد نمایشگاه‌های دایمی محصولات عشایر، خرید تضمینی و حضور عشایر در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی از آن جمله است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٢ آبان ١٤٠٢ - ١١:٥٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: