پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سرپرست سازمان امور عشایر ایران:

نهاده ارزان ‌قیمت برای پرواربندی یک میلیون راس دام در اختیار عشایر قرار می‌گیرد

سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: نهاده ارزان‌قیمت برای پرواربندی یک میلیون راس دام در قالب تولید قراردادی گوشت قرمز در اختیار عشایر کشور قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیاوش احمدی میرقائد روز چهارشنبه همزمان با آخرین روز از هفته دولت در سفر به چهارمحال و بختیاری و افتتاح پروژه های بخش کشاورزی و عشایری استان با بیان این مطلب اظهار داشت: پرواربندی این تعداد دام در قالب طرح تولید قراردادی گوشت قرمز با قرار دادن نهاده دامی مدت‌دار و ارزان‌قیمت در اختیار عشایر انجام می شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در پایان مدت پرواربندی، ده هزار تن به تولید گوشت قرمز در کشور توسط عشایر افزوده شود.

احمدی میرقائد به تولید سالانه ۲۰۰هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر کشور اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح به ثبات قیمت و جلوگیری از نوسانات قیمت گوشت قرمز کمک می‌کند.

وی با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۲۰۰هزار نفری عشایر کشور، یادآور شد: ۲۵درصد گوشت قرمز و ۳۵درصد از صنایع‌دستی سنتی کشور توسط عشایر تامین می‌شود.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: جامعه عشایری کشور دارای پتانسیل‌های فراوانی است و دولت به‌عنوان خدمتگزار این جامعه، تلاش‌های گسترده‌ای را در راستای ارتقای شاخص‌های توسعه در مناطق عشایری به‌کار گرفته است.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین تلاش‌های دولت و سازمان امور عشایر ایران در ارتقای شاخص‌های توسعه در مناطق عشایری در زمینه تامین آب آشامیدنی پایدار برای عشایر است.

احمدی میرقائد ایجاد سرپناه‌های ایمن در مناطق عشایری را ضروری عنوان کرد و افزود: در یک‌سال اخیر مطالعات ایجاد سرپناه ایمن برای عشایر انجام گرفته و این طرح اکنون به مرحله اجرا رسیده است.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: در این طرح جایگاه‌های سیمانی ۵۰ مترمربعی برای برپایی چادرهای عشایر ساخته می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٨ شهريور ١٤٠٢ - ٢٣:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: