پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی:

انقلاب آبرسانی پایدار در مناطق عشایری آذربایجان شرقی اتفاق افتاده است

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای پروژه های زیربنائی، گفت: انقلاب آبرسانی پایدار در مناطق عشایری استان اتفاق افتاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان شرقی، آل هاشم در شورای هماهنگی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: جامعه عشایری استان در کنار جوامع شهری و روستایی بعنوان یک جامعه مولد، نقش مهمی را در تولید و اقتصاد استان ایفا می نمایند.

وی افزود: امور عشایر بعنوان دستگاه متولی عشایر استان، در کنار مطالبه گری از سایر ارگان ها و ادارات بر طبق وظایف سازمانی، ساماندهی به جامعه عشایری را در قالب حمایت از عشایر داوطلب اسکان و ساماندهی عشایر کوچنده برنامه ریزی و مدیریت می کند.

آل هاشم با اشاره به اینکه عشایر استان از دو ایل بزرگ قره‌داغ و ایل شاهسون و 9 طایفه مستقل تشکیل شده، ادامه داد:  در فصل قشلاق 8040 خانوار معادل 32455 نفر و در فصل ییلاق 14212 خانوار معادل 55297 نفر و حدود 23 هزار نفر نیز عشایر مهمان از استان های اردبیل، آذربایجان غربی و زنجان را در مراتع استان پذیرا هستیم.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی گفت: ارائه خدمات حمایتی و هدایتی در دو قطب قشلاق و ییلاق و میانبندها، ارائه خدمات زیربنایی و عمرانی و اقدامات فرهنگی در مناطق عشایری از جمله اقدامات امور عشایر استان در راستای خدمت به عشایر استان است.

وی گفت: اجرای طرح مرتعداری حیدرکانلو، تامین و توزیع نهاده های دامی توسط تشکل های عشایری، توزیع آرد، توانمندسازی تشکل های عشایری در قالب تسهیلات پرواربندی، تامین و توزیع سوخت فسیلی، آبرسانی سیار در قشلاقات فاقد آب شرب، ترویج انرژی های نو در مناطق عشایری، انعقاد تفاهمنامه با چندین اداره در راستای ارائه خدمات بیشتر به عشایر از جمله فعالیت های خادمین امور عشایر استان در سال 1401 می باشد.

آل هاشم ادامه داد: انقلاب آبرسانی پایدار در قشلاقات فاقد آب، مرمت و بازسازی و احداث راه عشایری، حذف نقاط حادثه خیز، انجام و بررسی 6 طرح مطالعاتی در خصوص تامین آب شرب را از دیگر اقدامات امور عشایر استان در سال جاری عنوان کرد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ اسفند ١٤٠١ - ١٢:٤٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: