پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

عشایر در طول قرن های متمادی حافظ امنیت این سرزمین بوده اند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عشایر در طول قرن های متمادی حافظ امنیت این سرزمین بوده اند و نگین انگشتر مقاومت در مقابل دشمن هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، همایش شکوه عشایر جنوب استان آذربایجان‌غربی و پیشمرگان کرد مسلمان در تالار وحدت مهاباد برگزار شد.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم که جمعی از مسوولان استانی، شهرستانی و عشایر غیور منگور و مردم مهاباد حضور داشتند، اظهار داشت: در سرزمینی حضور پیدا کرده ام که یادآور رشادت ها و دلاورمردی ها است و آذربایجان‌غربی و مهاباد در تاریخ نمونه برجسته ای از وفاداری و دلبستگی به امت اسلامی و ایران عزیز است.

 سردار غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه عشایر در طول قرن های متمادی حافظ امنیت این سرزمین بوده اند، افزود: سند این رشادت هزاران شهید اهل سنت و عشایری است که در مقابل تجزیه طلبی و توطئه دشمن ایستادند و ما خود را مدیون این عزیزان می دانیم.

وی با اشاره به روی کار آوردن رضا شاه توسط انگلیسی ها، گفت: آنها به رضا خان ماموریت دادند عشایر را سرکوب و نیروی دفاعی کشور را حذف کند و کارنامه دردناکی در خصوص عشایر به ویژه برای عشایر شمال غرب کشور در آن دوران رقم خورد.

سردار سلیمانی گفت: تشکیل ارتش ۱۲۵ هزار نفری رضا خان نقش مهمی در سرکوب عشایر داشت حتی از آلمان ها برای بمباران عشایر کمک گرفت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: این ملت و این عشایر بودند که در کنار نیروهای مسلح در دفاع مقدس قرار گرفتند و مکتب دفاعی عاشورایی را خلق کردند.

وی اضافه کرد: جوان امروز باید بداند که انگلیسی ها فقط امروز دشمن ما و مسلمانان نشده اند بلکه دشمنی آنها سابقه تاریخی دارد که می توان به جنگ های صلیبی اشاره کرد همچنین بازپس گیری قبله اول مسلمانان از دشمنان توسط سرداری به نام صلاح الدین ایوبی صورت گرفت که افتخاری برای مسلمانان و به ویژه مردم غیور کرد است.

سردار سلیمانی افزود: توطئه‌های دشمنان وحدت ما را هدف قرار داده ولی به گفته رهبر انقلاب دشمنان هنوز ملت ایران را نشناخته اند و همین هم باعث شکست آنها شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه عشایر غیور نگین انگشتر مقاومت در مقابل دشمن هستند و ما این رشادت ها را از آنها آموخته ایم، افزود: عشایر در درون مکتب مقاومت زندگی می کنند و در میان ملت ما نمونه و اسوه شدند و امام هم آنها را ذخایر انقلاب نامید.

 

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٩ دی ١٤٠١ - ١٢:٢٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: